Συνεργεια ΒΜW - Page 20 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
13-01-15, 10:44   #191
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο JEO Εμφάνιση μηνυμάτων
Εεεεεε!!!!!

Ουουουου ! Καλα τα λεει ο Ταζ μην μιλας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JEO : 13-01-15 στις 17:38
Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-08-15, 16:14   #192
Philippos

Το avatar του χρήστη Philippos

Περιοχή: VOLOS

Drives: Ε70 X5
Διάβασα προσεκτικά όλα τα παραπάνω γραφόμενα και σε συνάρτηση με την εμπειρία μου τα τελευταία 15 χρόνια σαν κάτοχος αυτοκινήτων BMW, δεν έχω καταλήξει σε κάποιο συνεργείο εξουσιοδοτημένο ή εξειδικευμένο που να μπορώ να εμπιστευτώ το αυτοκίνητο μου με κλειστά μάτια. Τραγελαφικά περιστατικά που προσωπικά έχω βιώσει και έχω πληρώσει, έχω να σας αφηγηθώ αρκετά και μάλιστα σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία – αντιπροσωπίες. Το σημαντικότερο ρόλο παίζει ο επιχειρηματίας – ιδιοκτήτης της επιχείρησης , από την γραμμή που δίνει στο προσωπικό του. Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ της αντιπροσωπίας, χωρίς να θέλω να αδικήσω κανέναν εξειδικευμένο τεχνικό μίας και έχω γνωρίσει κάποιους που τους βγάζω το καπέλο σε θέμα γνώσεων, αλλά προτιμώ την εγγύηση και την ποιότητα που προσφέρει το όνομα BMW ή τουλάχιστον όπως έπρεπε να προσφέρει. Θα ήθελα λοιπόν μέσα από το forum να έπαιρνα κάποιες γνώμες – εμπειρίες που θα με βοηθούσαν να επιλέξω ένα αξιόπιστο συνεργείο. Αυτή είναι η ουσία του φόρουμ και η δύναμη του καταναλωτή όταν ενώνεται για να «γλυτώσει» τα μέλη του από ταλαιπωρία αλλά και να «τιμωρήσει» τους κακούς επαγγελματίες και να επιβραβεύσει αυτούς που αγαπούν την δουλειά τους. Αν και από επαρχεία είμαι διατιθέμενος να φτάσω αρκετά μακριά αρκεί να βρω το σωστό συνεργείο.
Ο χρήστης Philippos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-08-15, 17:19   #193
ChrisKDE

Το avatar του χρήστη ChrisKDE

Περιοχή: Backnang

Drives: E92 335i
Ας πώ και εγώ την εμπειρία μου. Και θα μιλήσω ΜΟΝΟ για Ελλάδα μιάς και εδώ στην Γερμανία αναθεματίζω την ώρα και την στιγμή που χρειάζεται ΑΝ χρειάζεται και ΟΠΟΤΕ χρειάζεται να πάω στο συνεργείο, γιατί ακόμα σοβαρούς "μάστορες" δεν βρήκα. Λοιπόν μιάς και έμενα χρόνια στην Δράμα γιατί είχα τις επιχειρήσεις μου εκεί, ο μόνος που μπορώ να δώσω κλειδιά απο το αυτοκίνητο (όποιο και αν ήταν αυτό) και να φύγω ακόμα και διακοπές, είναι ο Τίμος Σπινδώνης (όσοι είναι απο Δράμα θα τον ξέρουν). Δεν θεωρείται διαφήμιση ελπίζω γιατί δεν αναφέρω ούτε που είναι το συνεργείο ούτε και θα τον βρείτε στον κατάλογο με το όνομα του.
Επίσης καλή εμπειρία είχα τελευταία που χρειάστηκε να πάω σε εξουσιοδοτημένο, ήταν στην Καβάλα. Το παλικάρι ο Γιάννης αν θυμάμαι και καλά είναι πολύ εξυπηρετικός και αναλυτικός σε όσα πρέπει να σου πεί. Και το κατέχει το επάγγελμα. Δεν υπάρχει πρόβλημα να είσαι και μπροστά όταν φτιάχνει ότι φτιάχνει κτλ κτλ. Αυτά απο τις δικές μου εμπειρίες. Για τους "τσομπάνηδες" δεν θα αναφέρω κάν γιατί δεν αξίζει τον κόπο.
Ο χρήστης ChrisKDE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-08-15, 20:45   #194
angelm3
ADMINISTRATOR

Το avatar του χρήστη angelm3

Status:

Drives: E92 M3
Παρένθεση : επειδή τα φόρουμ γενικότερα έχουν σαν σκοπό να πληροφορούν , έτσι και το δικό μας αυτό το σκοπό έχει........ ΑΛΛΑ τα φόρουμ επειδή διαβάζονται από πολύ κόσμο πολλοί βρίσκουν την ευκαιρία να διαφημιστούν.........πιστέψτε με το 95% αυτών των περιπτώσεων το καταλαβαίνουμε και φυσικά το διαγράφουμε........τσάμπα διαφήμιση ΔΕΝ υπάρχει - εδώ που τα λέμε δεν έχουμε καθόλου διαφημίσεις και ούτε πρόκειται όσο είμαι εγώ διαχειριστής και τα έξοδα τα καλύπτουμε ή έστω μπορώ να τα καλύψω........

ΦΥΣΙΚΑ και θελουμε να πληροφορούμε - πληροφορείτε τα μέλη μας για καλά συνεργεία.......απλά με "σωστό" τροπο !!!!!
04-11-15, 15:04   #195
Κίμων

Το avatar του χρήστη Κίμων

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E90 316i
Σημερα έλεγχος και αλλαγη φίλτρου αέρα και αλλαγη υγρών φρένων όπως έδειξε το BC. Χιλιόμετρα 90000, κόστος 50 ευρω. Το Σέρβις έγινε στο SITTA Γέρακα τον οποίο ευχαριστω για τις συμβουλές και την άμεση εξυπηρέτηση . (Το φίλτρο δεν είχε αλλαχτεί πριν τα 64000 όπου αγοράστηκε .. Και ω του θαύματος διαπιστώθηκε οτι έφερε λάθος φίλτρο απο το αντίστοιχο δίλιτρο το οποίο και δεν κούμπωνε σωστά ). Πάλι καλα γλιτώσαμε σοβαρή βλάβη σε MAF κλπ . Αυτα προς γνώση όταν παίρνεις μεταχειρισμένο άσχετα το λεει το βιβλίο τα αλλάζεις ολα για σιγουριά .
30-11-16, 14:16   #196
tyros1
Νεοσύλλεκτος

Περιοχή: ATHENS

Drives: Ε90 316ι
Γειά χαρά. 316ε90 και εχω φτάσει στα 109.000, όταν ξεκινώ την μηχανή, μου βγάζει αρνητικά νούμερα, -10, -200, τώρα έχω φτάσει στα -450. Μήπως χρειάζομαι σέρβις? Κοντά σε Πειραιά, εκτός απο ΣΙΤΤΑΣ στην Καλλιθέα, υπάρχει άλλος?

ευχαριστώ,
Νίκος
Ο χρήστης tyros1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-11-16, 16:53   #197
petralani13

Drives: F20 116d ED
Μπουλασιδης στο Μοσχατο.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο χρήστης petralani13 είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Tags
πελατης, καταξιωση, οικονομια, οργανοση, επισκευη, φροντιδα