Συνεργεια ΒΜW - Page 4 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
12-09-08, 12:00   #31
Nick1150
ADMINISTRATOR

Το avatar του χρήστη Nick1150

Status:
Περιοχή: Σώμα στην Πεντέλη, μυαλό όμως στην ΘΑΛΑΣΣΑ

Drives: E81 116i
αν και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που δεν μπορούν να συνυπάρχουν αυτά τα δύο, ακούω προτάσεις

2010 X5 (E70) 3.0i exclusive, για οικογενειακή χρήση
2016 116d Urban (F20), για καθημερινή μου χρήση
2016 216d Active Tourer (F45), για καθημερινή της χρήση
1999 Z3 1.9i, χωρίς πινακίδες.....

Ο χρήστης Nick1150 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
12-09-08, 12:18   #32
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Εγω το μοναδικο συνεργειο που αφηνω το αμαξι μου και φευγω (δηλ δεν καθομαι μπαστακας) ειναι του Σιττας-Φλασκης Καλιθεα (χαμηλα Θησεως).

Ειναι "κυριος" με τα αυτοκινητα των πελατων του και ξεκαθαρος με τις εργασιες ,ανταλλακτικα και τις τιμες του.
15-05-09, 23:17   #33
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Σημερα πηγα τον ασσο σε ενα νεο συνεργειο BMW-Mini μη εξουσιοδοτημενο, που ανοιξε κοντα στη γειτονια μου. Ειναι στην Τατοιου στη Μεταμορφωση, υπευθυνος του συνεργειου ειναι ο κος Μανωλης Βασιλακης.
Το συνεργειο ηταν αρκετα περιποιημενο με συγχρονο εξοπλισμο και μεσα ειχε 2(!) Μ6, η μια ηταν Hartge μαλιστα, 2 Μ3Ε46 καμπριο, ενα Cooper S και μια 5αρα.
Απο κουβεντα που εκανα με τον υπευθυνο του συνεργειου καθως κι απ τον τροπο που ενδιαφερθηκε για τ αμαξι μου εδειξε οτι ηταν σοβαρος ανθρωπος και επαγγελματιας. Σκεφτομαι πλεον για σερβις κι οτι αλλο χρειαζομαι για τ αμαξι να πηγαινω πλεον εκει και να ξεκοψω απ τα εξουσιοδοτημενα.
Γνωριζει κανενας απ το φορουμ περισσοτερες πληροφοριες για το συνεργειο αυτο και για τον υπευθυνο του;
Να σας πω την αληθεια, με εχει πεισει οτι προκειτε για 'σωστό' συνεργειο, απλα ηθελα να παρω και καμια γνωμη ακομα.
Ο χρήστης giannis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
16-05-09, 13:12   #34
bmwe39

Drives: Ε39 520i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannis
Σημερα πηγα τον ασσο σε ενα νεο συνεργειο BMW-Mini μη εξουσιοδοτημενο, που ανοιξε κοντα στη γειτονια μου. Ειναι στην Τατοιου στη Μεταμορφωση, υπευθυνος του συνεργειου ειναι ο κος Μανωλης Βασιλακης.
Το συνεργειο ηταν αρκετα περιποιημενο με συγχρονο εξοπλισμο και μεσα ειχε 2(!) Μ6, η μια ηταν Hartge μαλιστα, 2 Μ3Ε46 καμπριο, ενα Cooper S και μια 5αρα.
Απο κουβεντα που εκανα με τον υπευθυνο του συνεργειου καθως κι απ τον τροπο που ενδιαφερθηκε για τ αμαξι μου εδειξε οτι ηταν σοβαρος ανθρωπος και επαγγελματιας. Σκεφτομαι πλεον για σερβις κι οτι αλλο χρειαζομαι για τ αμαξι να πηγαινω πλεον εκει και να ξεκοψω απ τα εξουσιοδοτημενα.
Γνωριζει κανενας απ το φορουμ περισσοτερες πληροφοριες για το συνεργειο αυτο και για τον υπευθυνο του;
Να σας πω την αληθεια, με εχει πεισει οτι προκειτε για 'σωστό' συνεργειο, απλα ηθελα να παρω και καμια γνωμη ακομα.
Γιάννη έχω πάει για κάποιες πληροφορίες εκεί, βασικά για να κανονίσω service. Ένας γείτονάς μου, που τον ξέρει, μου είπε και αυτός πολύ καλά λόγια.
Τώρα από εβδομάδα ίσως μιλήσω μαζί του για να πάω το Ε30 και αν δω ότι είναι ΟΚ, τότε θα του πάω και το 5αρι.
Από κουβέντα που κάναμε μου φάνηκε ΟΚ ο άνθρωπος και σοβαρός όπως λες. Είχα δει και Χ5 και Χ3 και μοντέλα Μ και ήτανε γεμάτο το μαγαζί.

Όποιος πάει πρώτος ας πει εντυπώσεις. Να κανονίσουμε και καμιά συνάντηση ρε φίλε, καθ'ότι γείτονες
Ο χρήστης bmwe39 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
17-05-09, 12:21   #35
giannis

Status:

Ναι γειτονα! Οποτε λασκαρω λιγο απο επαγγελματικες υποχρεωσεις, γιατι τελευταια με παει...κουρσα η δουλεια, το κανονιζουμε!
Τελος το εκτος θεματος.
18-06-09, 11:40   #36
Nick1150
ADMINISTRATOR

Status:

Παράθεση:
έχουμε τηλέφωνο ;

18-06-09, 15:14   #37
Nick1150
ADMINISTRATOR

Status:

Τον BMW Carlos τον γνωρίζει κανείς ;

19-06-09, 17:36   #38
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Πάει ένας φίλος μου όλα τα V12.

850Ci, 750iL (Ε38 pre-facelift) και πιο σπάνια που του έρχονται τα 750i Individual M και το παλιό E32 750iL

Όλα καλά μέχρι τώρα και αρκετά ενημερωμένος για τα αυτοκίνητα. Έχει λύσει και προβλήματα αλλά έχει κάνει ένα τεράστιο foul ο τύπος.

Μία μέρα ο Δημήτρης άφησε το 8άρι και τον πήρε το απόγευμα για να του πει ότι το κάρφωσε σε μάντρα. Καύλωσε ο μεγάλος και το έβγαλε για παντιλίκια...
Πες ότι ήταν μία φορά μόνο γιατί καύλωσε με το αμάξι που το έβλεπε σε κάθε service. Αλλά τον έχω δει και μέ ενα ασημί Μ3 E46 πελάτη να κάνει βόλτες. Μπορεί βέβαια απλά να έκανε κανέναν έλεγχο (φρένα πχ)

Εν ολίγοις καλός μάστορας, δεν ξέρω κατά πόσο έμπιστος να του αφήσεις την αγάπη σου.
Αν και με τα υπόλοιπα "ταπεινά" αυτοκίνητα πολύ πιθανόν να μην κάνει τίποτα
20-06-09, 13:20   #39
giannis

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Don Molina
Πάει ένας φίλος μου όλα τα V12.

850Ci, 750iL (Ε38 pre-facelift) και πιο σπάνια που του έρχονται τα 750i Individual M και το παλιό E32 750iL

Όλα καλά μέχρι τώρα και αρκετά ενημερωμένος για τα αυτοκίνητα. Έχει λύσει και προβλήματα αλλά έχει κάνει ένα τεράστιο foul ο τύπος.

Μία μέρα ο Δημήτρης άφησε το 8άρι και τον πήρε το απόγευμα για να του πει ότι το κάρφωσε σε μάντρα. Καύλωσε ο μεγάλος και το έβγαλε για παντιλίκια...
Πες ότι ήταν μία φορά μόνο γιατί καύλωσε με το αμάξι που το έβλεπε σε κάθε service. Αλλά τον έχω δει και μέ ενα ασημί Μ3 E46 πελάτη να κάνει βόλτες. Μπορεί βέβαια απλά να έκανε κανέναν έλεγχο (φρένα πχ)

Εν ολίγοις καλός μάστορας, δεν ξέρω κατά πόσο έμπιστος να του αφήσεις την αγάπη σου.
Αν και με τα υπόλοιπα "ταπεινά" αυτοκίνητα πολύ πιθανόν να μην κάνει τίποτα
Don, για τη BMW Carlos λες; Παντως μια που ειπες για V12, στο συνεργειο που ανεφερα πιο πανω στο οποιο πλεον ειμαι πελατης, μια μερα ειχε μεσα μια Rolls Royce Phantom ! Και ασχετα με V12 αλλα σχετικο με ακριβες και σπανιες BMW του χαν παει και μια Ζ8!
Στο δικο μου παντως ταπεινο 116i απ τη δουλεια που εκανε και στην τιμη που πληρωσα εμεινα πολυ ικανοποιημενος.
21-06-09, 16:18   #40
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Παράθεση:
Don, για τη BMW Carlos λες; Παντως μια που ειπες για V12, στο συνεργειο που ανεφερα πιο πανω στο οποιο πλεον ειμαι πελατης, μια μερα ειχε μεσα μια Rolls Royce Phantom ! Και ασχετα με V12 αλλα σχετικο με ακριβες και σπανιες BMW του χαν παει και μια Ζ8!
Στο δικο μου παντως ταπεινο 116i απ τη δουλεια που εκανε και στην τιμη που πληρωσα εμεινα πολυ ικανοποιημενος.
Ναι, για τον Κάρλο λέω. Φίλος έχει "πήξει" στα 50άρια και τα πάει όλα εκεί όταν χρειάζονται κάτι

Tags
πελατης, καταξιωση, οικονομια, οργανοση, επισκευη, φροντιδα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές