Συνεργεια ΒΜW - Page 7 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
30-01-10, 15:50   #61
Παναγιώτης

Περιοχή: Αθήνα

Drives: E83 X3
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο CHRISTOS-S3
...πήγα στο συνεργείο μου (Σφακιανάκης-Μεσογείων) ...Από το συνεργείο είμαι γενικά ευχαριστημένος. Αλλη γνώμη κανείς για τον συγκεκριμένο?
Εγώ είχα αναμεικτα συναισθήματα αφού για το θέμα του ρελαντί χρειάστηκε να πάω πολλές φορές μου λέγαν ότι φταίγαν βενζίνες..

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannis
Για το συνεργειο BMW-Mini Service Σιττας (σκετο, χωρις Φλασκης) στο Γερακα, στη Λ.Σπατων, μετα το Σταυρο Αγ. Παρασκευης ξερει κανεις καμια πληροφορια;
Πάει ένας φίλος μου, ευχαριστημένος. Παλιά μου είπε είταν εξουσιοδοτημένο, τώρα εξειδικευμένο.

Για φανοποιείο μάλλον θα πήγαινα σφακιανάκης λαυρίου, μου λύσανε θέματα τριγμών εντός εγγύησης.
Ο χρήστης Παναγιώτης δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
17-03-10, 05:16   #62
iliastra

Drives: Ε12 116ι
Παιδια για τον Αλτινη στην κοζανη τη γνωμη εχετε??? ξερει κανεις?? ή εχει ακουσει θετικα ή αρνητικα σχόλια??
Ο χρήστης iliastra δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-06-10, 14:09   #63
stavros116i

Το avatar του χρήστη stavros116i

Status:
Περιοχή: πλεον Λαρισα

Drives: Ε81 116i
παιδια καποιο καλο συνεργειο για BMW στην Λαρισα γνωριζετε?
για να εχω υποψην αν χρειαστω, μην μου πειτε για την αντιπροσωπεια διοτι απο την στιγμη που περασαν τα 2χρονια που τυπικα εχουμε την μηχανικη εγγυηση δεν νομιζω οτι αξιζει πλεον να δινουμε τα φραγκα μας σε κατι που μπορουν να μας φτιαξουν και εξω με λιγοτερα χρηματα!
27-10-10, 21:20   #64
OrpheusDP

Το avatar του χρήστη OrpheusDP

Drives: E60 520i
Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο forum και ενδιαφέρομαι να μάθω πληροφορίες για την αντιπροσωπεία Motion N Style που βρίσκεται στα βόρεια προάστια (παράδρομος εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας στο ύψος της Νέας Κηφισιάς). Βλέπετε, είναι η πιο κοντινή στο σπίτι μου και αναρωτιέμαι αν έχει ακούσει κανείς κάτι (για αξιπιστία, τιμές κλπ).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Ο χρήστης OrpheusDP δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-10-10, 15:47   #65
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Περιεργως δεν εχει ακουστει τιποτα...πρεπει να ειναι καλοι.
Συνηθως ακους μονο για τους "κακους" ... χαχα χαχα.

Κοιτα...για να κανεις τα σερβις σου & αλλαγες λαδιων , ειναι ολοι καλοι. Επεισης παιρνεις και μια μυρωδια για το ποσο προσεχουν τον πελατη , τα αμαξια κτλ...

Οταν (μακρια απο εμας) προκυψει προβλημα , εκει θα δεις τι ψαρια πιανουν.
29-10-10, 11:40   #66
OrpheusDP

Το avatar του χρήστη OrpheusDP

Drives: E60 520i
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Όταν θα τους δω θα ενημερώσω και το forum.
Ο χρήστης OrpheusDP δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-10, 11:12   #67
nikos_ts

Drives: E81 116i
Για την BMW Spanos που πήρα εγώ το αυτοκίνητο δεν έχω διαβάσει ούτε γραμμή. Απέχει ακόμα καιρός για την ώρα που θα το πάω για ένα συμπλήρωμα λαδιών, αλλά θα ήθελα τη γνώμη των παλαιότερων από μένα. Ευχαριστώ.
Ο χρήστης nikos_ts δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-10, 12:35   #68
Panoz

Status:

Γιατι να το πας για συμπληρωμα λαδιων? Θα περιμενεις να σου βγαλει ενδειξη λαδιου στο καντραν (το οποιο σημαινει 1 ολοκληρο λιτρο λαδι) , θα αγορασεις 1 λιτρο απο το ιδιο λαδι που εβαλες στην προηγουμενη σου αλλαγη και θα συμπληρωσεις μονος σου.

Αν σου καψει λιγο λαδακι δεν ειναι αναγκη να το συμπληρωσεις αμεσως. Αστο να παει στο 1 λιτρο και βαλε ενα ολοκληρο μπουκαλι (το ιδιο ακριβως θα σου πουν και στον Σπανο -αυτοι μου το ειπαν και εμενα).
14-12-10, 14:55   #69
nikos_ts

Drives: E81 116i
Λογικό μου ακούγεται, ωστόσο περισσότερο ήθελα να ακούσω την άποψή σας για το συγκεκριμένο συνεργείο αναφορικα με το πακέτο τιμές - εξυπηρέτηση - ποιότητα εργασίας - παροχή υπηρεσιών γιατί διάβασα όλο το post και δεν είδα πουθενά λέξη.
Ο χρήστης nikos_ts δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-10, 15:15   #70
Panoz

Status:

Ο Σπανος ειναι αναμφισβητητα ο μεγαλυτερος dealer στην Ελλαδα για ΒΜW (αλλα και τα Βαλκανια απ'οσο γνωριζω).

Μοιραια εχει και το μεγαλυτερο traffic σε συνεργειο με οσα θετικα και αρνητικα αν συνεπαγεται αυτο. Στα θετικα ειναι σιγουρα η τεραστια εμπειρια λογω του μεγαλου αριθμου οχηματων (και περιπτωσεων) που διαχειριζεται καθως εχει λυσεις για θεματα που αλλα συνεργεια τα βρισκουν μπαστουνια. Απο την αλλη πλευρα ομως (οπως και σε ολες τις μεγαλες επιχειρησεις ολων των κλαδων) χανεται η προσωπικη σχεση και η προσοχη που τυγχανεις εσυ και το οχημα σου σε μικροτερα συνεργεια.

Αυτη ειναι η "καθαρα προσωπικη" μου εμπειρια για το λιγο διαστημα που πηγαινα το οχημα μου εκει.

Παντως , οσα συνεργεια BMW και αν εχω επισκευτει μου κανει εντυπωση πως ολοι σε αφηνουν κατα την διαρκεια του service να εισαι διπλα στο αμαξι σου αν το θελησεις (Spanos, Sittas-Flaskis, Athens Car ).

Στην Opel και την Volkswagen με διωχνουν με τις κλωτσιες (με εχουν καταλαβει μαλλον)

Tags
πελατης, καταξιωση, οικονομια, οργανοση, επισκευη, φροντιδα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές