φιμέ και μεμβράνες... - Page 5 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Αξεσουάρ ,Εξοπλισμός & Περιποίηση αυτοκινήτου Φροντίστε το "μωρό" σας...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
26-12-10, 00:27   #41
frag

Περιοχή: Αθήνα

Drives: E83 X3
Γεια σας παιδια, χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους. Είμαι νεοεισελθής στο φόρουμ, οπότε δεν ξέρω ακόμα να το χρησιμοποιώ τέλεια ούτε και γνωρίζω κάποιον από εσάς. Θα εκτιμούσα παρόλα αυτά λίγη βοήθεια. Διάβασα ότι έχει γραφτεί για τις μεμβράνες από όλους σας και μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες.
1. Καποιός ειπε ότι την έβγαλε μόνος του εξώτερικά, ένω εμένα μου είπαν όταν πήγα κάπου να πάρω μια προσφορά, ότι τις μεμβράνες τις κολλάνε από μέσα.
2.Αν τις φοράνε από μέσα με το μπροστινο παμπριζ τι γίνεται (δηλαδή πως ξεκολλάνε τα σήματα των τέλων κυκλοφορίας κλπ ).
3. Αν τις κολλάνε απ' έξω τι γίνεται με τα πλυντήρια αυτοκινήτων και τις γνώστες βούρτσες;
4. Μου έδωσαν προσφορά 200 Ευρώ για όλα εκτος παμπριζ. Το αυτοκίνητο που έχω είναι ένα Χ3 του 2007. Είναι πόλυ καλή για να είναι αληθινή;

Ευχαριστώ
Ο χρήστης frag δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-12-10, 00:47   #42
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Καλώς τον νέο φίλο μας. Χρόνια πολλά και σε 'σένα!
Μεμβράνες απ' έξω θα μπορούσαν να μπουν αλλά η καταστροφή τους θα ήταν άμεση. Από νερά, αέρα, περίεργους που θέλουν να τραβήξουν την ακρούλα που "πετάει"....
Επίσης, όχι μεμβράνη στο εμπρός παρμπρίζ για προφανείς λόγους ασφαλείας. Εκτός κι αν βάλεις κάτι πολύ light, αλλά τα σηματάκια και ότι άλλο μόνο στο ντουλαπάκι. Η 3η ερώτηση πάει στην πρώτη απάντηση. Το κόστος είναι ανάλογο της μάρκας και του αριθμού των καταστημάτων που υπάρχουν στην περιοχή σου. Αν είναι μόνο ένας τότε γι' αυτόν ίσως να είναι και λίγα, άσχετα με το τι λέμε εμείς.
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-04-11, 15:52   #43
tolis_st

Περιοχή: Agios Dimitrios

Drives: E92 320i
Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς κουρτινάκια της bmw και κατά πόσο κάνουν δουλειά γιατί σκέπτομαι να βάλω στα δυο πλαϊνά πίσω και στο μεγάλο πίσω. Τιμή δυο πλαϊνά 135 και το πίσω 160 ευρώ σύνολο 295 (τα απλά βεντούζας με πλαίσιο όχι ηλεκτρικά γιατί αλλιώς ξεφεύγουμε σε τιμή και θέλει και αλλαγές στην ταπετσαρία). Αξίζει μια τέτοια αγορά η να πάω σε μεμβράνη? Έχω στο corsaki το μεσαίο νούμερο της 3Μ και ομολογώ ότι γλιτώνεις πολλά, ιδιαίτερα αποφεύγεις το κάψιμο του χεριού. Με προβληματίζει όμως και το θέμα τις τροχαίας. Από την άλλη τα κουρτινάκια είναι βάλε βγάλε.
Ο χρήστης tolis_st δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-04-11, 16:28   #44
alex747

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tolis_st Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς κουρτινάκια της bmw και κατά πόσο κάνουν δουλειά γιατί σκέπτομαι να βάλω στα δυο πλαϊνά πίσω και στο μεγάλο πίσω. Τιμή δυο πλαϊνά 135 και το πίσω 160 ευρώ σύνολο 295 (τα απλά βεντούζας με πλαίσιο όχι ηλεκτρικά γιατί αλλιώς ξεφεύγουμε σε τιμή και θέλει και αλλαγές στην ταπετσαρία). Αξίζει μια τέτοια αγορά η να πάω σε μεμβράνη? Έχω στο corsaki το μεσαίο νούμερο της 3Μ και ομολογώ ότι γλιτώνεις πολλά, ιδιαίτερα αποφεύγεις το κάψιμο του χεριού. Με προβληματίζει όμως και το θέμα τις τροχαίας. Από την άλλη τα κουρτινάκια είναι βάλε βγάλε.

τα κουρτινακια δεν ειναι παρανομα μια που μπαινουν μονο στα πισω παραθυρα των επιβατων κ στο κεντρικο πισω παρμπριζ, εγω εχω βαλει τα κουρτινακια κ ειναι πολυ καλα απο εξω δεν φαινεται σχεδον καθολου μεσα ενω απο μεσα βλεπεις ξεω κανονικα, το παραθυρο ανοιγει κανονικα μια που δεν ειναι κολλημενα με βεντουζες στα παραθυρα αλλα δεν εχει νοημα να ανοιξεις το παραθυρο .. κ το καλυτερο ειναι οτι βγαινουν κ μπαινουν πολυ ευκολα κ πολυ γρηγορα, (ενα δωρο απο τα 4-5 που μου εκανε ο εμπορος απο οπου πηρα το Χ1)
REAR AND LUGGAGE COMPARTMENT SUNBLINDS - BMW X1

We are pleased to announce the availability of sunblinds for the BMW X1. The pack for £230.00* includes sunblinds for both the luggage compartment and rear passenger windows.

qtl { position: absolute; border: 1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 5px; opacity: 0.2; line-height: 100%; z-index: 999; direction: ltr; } qtl:hover,qtl.open { opacity: 1; } qtl,qtlbar { height: 22px; } qtlbar { display: block; width: 100%; background-color: #cccccc; cursor: move; } qtlbar img { border: 0; padding: 3px; height: 16px; width: 16px; cursor: pointer; } qtlbar img:hover { background-color: #aaaaff; } qtl>iframe { border: 0; height: 0; width: 0; } qtl.open { height: auto; } qtl.open>iframe { height: 200px; width: 300px; }
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-04-11, 17:49   #45
makis1973

Drives: Ε90 320i
Σχετικα με τους φιλους που ρωτουν για τις μεμβρανες ας κατεβασουν το αρχειο με τον νομο που ισχυει.Σιγουρα για το τι ταιριαζει για καθε χρωμα και οχημα θα ηταν καλο να απευθυνθουν σε επαγγελματιες αλλα καλο θα ειναι να γνωριζουμε και τον νομο..
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf ap_29039Topothetish membanvn se yalopinakes auto.pdf (85,4 KB, 15 εμφανίσεις)
Ο χρήστης makis1973 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-04-11, 18:26   #46
tolis_st

Φίλε Alex747 έχω το coupe έτσι και αλλιώς δεν ανοίγουν τα πίσω παράθυρα αλλά αυτά που λες τα πλαϊνά είναι χωρίς βεντούζα? πως κουμπώνουν? Δεν τα έχω δει.
04-04-11, 19:43   #47
alex747

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tolis_st Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Alex747 έχω το coupe έτσι και αλλιώς δεν ανοίγουν τα πίσω παράθυρα αλλά αυτά που λες τα πλαϊνά είναι χωρίς βεντούζα? πως κουμπώνουν? Δεν τα έχω δει.

θα βγαλω φωτο απο το δικο μου κ θα σου δειξω...
μπαινουν περιμετρικα 5-6 θηκες με αυτοκολλητο απο την μεσα μερια του παραθυρου στο πλαισιο του παραθυρου κ εκει κουμπωνει το κουρτινακι!!! θα το βγαλω φωτο αυτες τις μερες κ θα τις ανεβασω να δεις πως ειναι!!!
04-04-11, 23:51   #48
tolis_st

Ok περιμένω να δω εκτός την προσαρμογή και το αισθητικό κομμάτι.
05-04-11, 19:40   #49
alex747

Status:

εβγαλα μερικες φωτο ελπιζω να σε βοηθησουν...

05-04-11, 21:24   #50
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Γ....τες Άλεξ! Θα ανοίγεις και τα παράθυρα χωρίς να ενοχλεί ο θόρυβος του αέρα!
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
ηλιος, προστασια, μεμβράνες, σκοταδούρα, τζαμια, φιμε

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές