Εξατμισεις για τη σειρα 3 με τον N54... - Page 4 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Twin-Turbos » Εξατμισεις για τη σειρα 3 με τον N54...

Twin-Turbos Συζητησεις με ο,τι εχει να κανει με τους διτουρμπινους κινητηρες της αγαπημενης μας εταιριας

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
22-06-10, 12:32   #31
Prophet Of Noise

Το avatar του χρήστη Prophet Of Noise

Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Drives: N54 335i
I jizzed in my pants. Θέλω RSD.
23-06-10, 14:43   #32
Konstantinos14

Το avatar του χρήστη Konstantinos14

Περιοχή: Περιστέρι

Drives: E92 335i
Τα σπάει η RSD.....να μάθουμε κ τιμούλα όμως...
08-11-11, 23:07   #33
rallakias

Το avatar του χρήστη rallakias

Περιοχή: Πειραιας

Drives: E90 335i
Ενδιαφερομαι για την εξατμιση της Milltek ,αλλα στο site της αναφερει οτι ειναι μονο για το Ε92 (coupe) και οχι για το Ε90 (sedan) που εχω εγώ.Ξερει κανεις ποια η διαφορα της εξατμισης στα 2 αμαξωματα ?
Αλλες εταιρειες πουλάνε εξατμιση και για τις 2 καροτσες αλλα δεν αναφερουν ρητα αν ταιριαζει η ιδια εξατμιση ή αν παραγουν 2 διαφορετικες εκδοσεις της ιδιας εξατμισης αναλογα με το κουπέ ή σενταν.
Ο χρήστης rallakias είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-11-11, 01:43   #34
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rallakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδιαφερομαι για την εξατμιση της Milltek ,αλλα στο site της αναφερει οτι ειναι μονο για το Ε92 (coupe) και οχι για το Ε90 (sedan) που εχω εγώ.Ξερει κανεις ποια η διαφορα της εξατμισης στα 2 αμαξωματα ?
Αλλες εταιρειες πουλάνε εξατμιση και για τις 2 καροτσες αλλα δεν αναφερουν ρητα αν ταιριαζει η ιδια εξατμιση ή αν παραγουν 2 διαφορετικες εκδοσεις της ιδιας εξατμισης αναλογα με το κουπέ ή σενταν.
Πρώτα απο όλα γιατί Miltek?

δεύτερον τι ψάχνεις απο το αυτοκίνητο? Ηχο? Δύναμη?
09-11-11, 08:57   #35
KOSTADAS 135

Status:
Περιοχή: ΜΑΝΔΡΑ

Drives: E82 135i
εαν για καποιο λογο ηθελε ξανα το αμαξι μου εξατμιση δεν θα πηγαινα σε καμια περιπτωση σε κατι επωνυμο.δοξα το θεο εχουμε ελληνες εξατμισαδες που φτιαχνουν "κοσμηματα" και στο φτιαχνουν οπως θες και οποτε θες!!η τιμη ειναι σχεδον η ιδια με την αξατμιση που σκεφτεσαι να αγορασεις και αναφερομαι σε εξατμισαδες που εχουν ονομα στην πιατσα πχ. (ποπαυ,power up,pmc)οι no name εξατμισαδες ειναι πιο φτηνοι αλλα μπορει να υπολοιπονται στην ποιοτητα απενταντι στους επωνυμους!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 09-11-11 στις 10:54
Ο χρήστης KOSTADAS 135 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-11-11, 12:50   #36
rallakias

Το avatar του χρήστη rallakias

Περιοχή: Πειραιας

Drives: E90 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτα απο όλα γιατί Miltek?

δεύτερον τι ψάχνεις απο το αυτοκίνητο? Ηχο? Δύναμη?
Απο το αυτοκινητο ψάχνω πρώτα ήχο και μετα δύναμη.Αν ηθελα πρώτα δύναμη ,θα αλλαζα κατευθειαν τα downpipes.Αυτο που λένε ''ολόσωμη'' για τα 35αρια ,μονο ολόσωμη δεν ειναι όταν μενουν πάνω τα μαμα downpipes και οι προκαταλύτες!
Κατα τα αλλα όπως ακουγεται ο ηχος στο βιντεο της milltek ,μου αρεσει περισσοτερο απο τις αλλες γιατι ειναι λίγο πιο ''οξύς'' - οχι τοσο μπάσος.Επιπλέον εχω βρει μια μεταχειρισμενη σε πολύ καλή τιμή και για αυτο εστιαζω στην milltek.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο KOSTADAS 135 Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν για καποιο λογο ηθελε ξανα το αμαξι μου εξατμιση δεν θα πηγαινα σε καμια περιπτωση σε κατι επωνυμο.δοξα το θεο εχουμε ελληνες εξατμισαδες που φτιαχνουν "κοσμηματα" και στο φτιαχνουν οπως θες και οποτε θες!!η τιμη ειναι σχεδον η ιδια με την αξατμιση που σκεφτεσαι να αγορασεις και αναφερομαι σε εξατμισαδες που εχουν ονομα στην πιατσα πχ. (ποπαυ,power up,pmc)οι no name εξατμισαδες ειναι πιο φτηνοι αλλα μπορει να υπολοιπονται στην ποιοτητα απενταντι στους επωνυμους!
Οταν οι ''φημισμένοι'' εγχώριοι εξατμισάδες χρεώνουν όσο μια ''εργοστασιακή επώνυμη'' εξάτμιση ,προσωπικά θα προτιμήσω τη δευτερη .Οσο να'ναι ,το αποτέλεσμα δεν ειναι ίδιο (οπτικά τουλάχιστον-σαν απόδοση ισως και να μην υπάρχει διαφορά).
Ο χρήστης rallakias είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-11-11, 18:05   #37
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rallakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο το αυτοκινητο ψάχνω πρώτα ήχο και μετα δύναμη.Αν ηθελα πρώτα δύναμη ,θα αλλαζα κατευθειαν τα downpipes.Αυτο που λένε ''ολόσωμη'' για τα 35αρια ,μονο ολόσωμη δεν ειναι όταν μενουν πάνω τα μαμα downpipes και οι προκαταλύτες!
Κατα τα αλλα όπως ακουγεται ο ηχος στο βιντεο της milltek ,μου αρεσει περισσοτερο απο τις αλλες γιατι ειναι λίγο πιο ''οξύς'' - οχι τοσο μπάσος.Επιπλέον εχω βρει μια μεταχειρισμενη σε πολύ καλή τιμή και για αυτο εστιαζω στην milltek.

Οταν οι ''φημισμένοι'' εγχώριοι εξατμισάδες χρεώνουν όσο μια ''εργοστασιακή επώνυμη'' εξάτμιση ,προσωπικά θα προτιμήσω τη δευτερη .Οσο να'ναι ,το αποτέλεσμα δεν ειναι ίδιο (οπτικά τουλάχιστον-σαν απόδοση ισως και να μην υπάρχει διαφορά).

Αν αλλάξεις τα downpipes με ελεύθερα ξέρεις τι ήχο θα πάρεις και διατηρώντας το υπόλοιπο σύστημα? Πραγματικά έχω φούλ εξάτμιση και μου λείπει ο ήχος απο την εργοστασιακή με τα μαμά downpipes. Τώρα έχει γίνει πιο μπάσος και όχι τόσο ξυραφένιος αλλά επο δύναμη είναι αλλού.

Απο αυτόν που αγόρασα την εξάτμιση την είχε φτιάξει όλη απο τα downpipes και πίσω με μεσαία καζανάκια και τελικά. Το κόστος της ήταν 1100-1200 ευρώ με τους μεσαίους σωλήνες και δεν κάνει τρελή φασαρία. Νομίζω την άκουσες στην συνάντηση μας στα Βίλια. Εχω ακούσει βέβαια και για 800 ευρώ μόνο για δύο καζανάκια.

Οσο για την Miltek, δεν θα την έβαζα ποτέ. Μου η πιο αντιπαθής μάρκα, ποιότητα μέτρια απο αυτές που έχω δεί και τάζει περισσότερα απο αυτά που υπόσχεται. Δεν ξέρω τι της βρίσκουν οι Audάκιδες αλλά δεν αξίζει τα λεφτά της.
09-06-12, 17:25   #38
MAN E90

Status:

Drives: F20 116i
Πολύ 'χορταστικό' αυτό το τόπικ. Εγώ ψηφίζω.... Μάλλον akrapovic.
Πάντος από d/p ψηφίζω AR design δαγκωτό.
Ο χρήστης MAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Tags
335, ac-schnitzer, akrapovic, ams, autobahn, bastuck, bmw, borla, cp-e, dixis, eisenmann, g-power, hamann, hartge, hks, miltek, performance, remus, renn-art, rsd, supersprint, ultimate, εξατμιση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές