M4 carbon fiber strut brace on F32 4 series - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

DIY & Project Cars Φτιαξατε κατι μονος σας ή έχετε οδηγίες για μια συγκεκριμένη εργασία? Μοιραστείτε το μαζί μας.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
24-11-16, 15:37   #11
F20driver

Το avatar του χρήστη F20driver

Drives: F20 116i
Μα δεν παει κάποιος να φτιάξει μ4. Νομιζω οτι απλα προσπαθούμε να φέρουμε αυτο που εχουμε στα μέτρα μας για να ικανοποιεί εμας.
Ο χρήστης F20driver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-11-16, 15:43   #12
Z4MC

Drives: F20 118i
Εε αυτο λεω. Για να ικανοποιηθεις καλυτερα να πας κατευθειαν σε Μ4 αν ειναι δυνατον. Το να προσθεσεις μερικα πραγματα θα σου φυγουν πολλα χρηματα και πιθανον να κανεις και ζημιες. Αυτα τα αμαξια ειναι μαζικης παραγωγης και υπαρχουν πολλα διαθεσιμα (στην Γερμανια). Αυτη ειναι η αποψη μου, δεν ειναι αναγκη να συμφωνειτε.
Ο χρήστης Z4MC είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-11-16, 15:48   #13
userM

Περιοχή: Athens

Αν δεν είνα δυνατό να πας σε M4 και θέλεις να ικανοποιηθείς περισσότερο τι κάνεις?
Ο χρήστης userM δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-11-16, 15:51   #14
F20driver

Αδερφε εγω ουτε μ4 μπορω να παρω αλλα ουτε καν 2λιτρο. Το αμαξι σε μάνα μορφή δεν με ικανοποιεί όσο θα ήθελα και γι αυτο κανω αλλαγές για να το φερω στα μέτρα μου.
24-11-16, 15:55   #15
Z4MC

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο userM Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν είνα δυνατό να πας σε M4 και θέλεις να ικανοποιηθείς περισσότερο τι κάνεις?

Αυτο που ιςως να εκανα εγω: Μενεις με αυτο που εχεις και πας ενα ταξιδι στην Γερμανια, νοικιαζεις Μ4 και πας μια βολτα στην Autobahn.

Απλα η δικη μου αποψη ειναι οτι θελει προσοχη μη παρασυρθει καποιος με τις μετατροπες. Σε αλλο φορουμ υπαρχει καποιος με Φοκους που εχει βαλει 80 χιλιαρικα σε μετατροπες.

Σεβαστη ομως και αντιθετη αποψη.
24-11-16, 16:24   #16
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Drives: F20 125i
Γιατι τα παιρνω με οτι να προσβαλεις τον αλλο και το αμαξι του πχ φρακενσταιν! Το thread επισης το λεει ξεκαθαρα μετροπες βελτιωσεις DIY and projects! Οποτε η σελιδα εδω ειναι για τεραμορφικα αμαξια!

Αν ειχαμε τα λεφτα για Μ δεν θα γραφαμε εδω! Ουτε θα ασχολιομασταν με δεσιματα!

Δεν εχεις καβαλησει κανενα απο τα μονταρισμενα οταν εγινε η προσφορα για να εχεις μια ιδεα! Και εγω επιφυλακτικος ημουνα αλλα κανονισα να βρεθω με τον F20driver για βολτα να το νιωσω και να εκρινα!

Κανενα προβλημα στο να εκφρασεις οτι θες και δημοκρατικο δικαιωμα σου ........ Αλλα σε οτι εχω ποστ εχω αρχισει εισαι μεσα στο ξυδι! βλεπε και εκδρομη πριν κανα 6μηνο! Οποτε πως θες να το παρω!

Να παμε Γερμανια να νοικιασουμε Μ4 και το παμε μονο στην Autobahn Μετα απο 2 γυρους τουλαχιστον στο Nurburgring ναι αμε! Συγνωμη αλλα θα προτιμησω Μ3 GTS Ε92 or M2
24-11-16, 16:25   #17
userM

Καλά αν είναι για το οικονομικό, να πάω Γερμανία να νοικιάσω αυτοκίνητο και να κάψω βενζίνες + τα πρόστιμα :-)
ποιο οικονομικά είναι να γίνει η μετατροπή..

Πέρα από την πλάκα είναι κατανοητό αν κάποιος ξεφύγει ή οτιδήποτε και σεβαστή κάθε άποψη, αλλά τι κάνει ο καθένας για την ικανοποίηση του είναι όντως διαφορετικό. Στην συγκεκριμένη κάποιος ίσως νιώσει ικανοιποίηση για την βελτίωση που έκανε στο αυτοκινητο του και κάποιος άλλο που δεν την έκανε και "γλύτωσε" χρήματα.
Στη τελική όλα για την ικανοποίηση μας γίνεται και το "οικονομικό" είναι κάτι που μας επηρεαζει πολύ..
Ο χρήστης userM δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-11-16, 17:04   #18
Red116

Το avatar του χρήστη Red116

Ήρεμα μάγκες...τα ποστ diy δεν γράφονται μόνο για να πραγματοποιούνται ή για να βλέπουμε το vale for money γίνετε και για εγκυκλοπαιδικούς λόγους..επίσης υπάρχουν τρελοί που ίσως να γουσταρουν να το κάνουν...τα φόρουμ κατά καιρούς δουλεύουν σαν wiki..
Ο χρήστης Red116 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-11-16, 17:14   #19
F20driver

Να πω και εγω πως το βλεπω. Προσωπικά μόλις έφυγα απο ενα εργαστήριο που κατασκευάζουμε απο την αρχή ενα μονοθέσιο οποτε καταλαβαίνεις πτι ειμαι σε αυτή τη φαση. Επίσης σκέψου πτι πολλοι δεν θέλουν αγοράσουν κατι έτοιμο γιατι προτιμούν να το φτιάξουν και ειμαι και εγω μεσα σε αυτούς. Το να παρω ενα μ4 έτοιμο δεν μου λεει κατι. Το να εχω ενα σειρα 1 ή οτι αλλο που μπορει να στρίψει σαν μ4 προφανώς και μου λεει!!
24-11-16, 18:28   #20
Z4MC

Ισως να βιαστηκα να σχολιασω αυτή την μετατροπή, συγνωμη αν φανηκε ότι είμαι αρνητικος στα παντα.

Που δεν είμαι, πχ μολις πηρα το αμαξι αμεσως ειπα ότι θελει άλλη αναρτηση. Και το δεσιμο από κατω σιγουρα θα το κανω στο μελλον αν μπορεσω. Απλα για μενα δεν αξιζει να τις κανεις όταν το αμαξι είναι καινουριο, αλλα στο μελλον όταν θα χρειαζεται συντηρηση/ανανεωση.

Αυτό που ειπα ότι αν είναι να κανει καποιος πολλες μετατροπες καλυτερα να παει σε καλυτερο αυτοκινητο γιατι θα είναι και καλυτερα φτιαγμενο και φθηνοτερο. Και εχουμε περιπτώσεις στην Ελλαδα που κοσμος εχει μετατρεψει πολύ αμαξια και στο τελος εχει φτιαξει κατι που χαλαει συνεχως και κατανταει στην αποθηκη ακινητοποιημενο.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές