Πληροφορίες για τις υπηρεσίες της BMW Mobile Care - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Μοτοσυκλέτες BMW » Γενικά μοτοσυκλέτας » Πληροφορίες για τις υπηρεσίες της BMW Mobile Care

Γενικά μοτοσυκλέτας Γενικά θέματα για μοτοσυκλέτες BMW

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
23-08-07, 21:25   #1
Defender

Status: Innactive Imp.Users
Περιοχή: Athens, Greece Bike: F 650 GS Dakar Platinum Member of I.S.S (International Spamming Society)

Πληροφορίες για τις υπηρεσίες της BMW Mobile Care

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ BMW MOBILE CARE
Σε περιπτωση βλαβης, το συνολο των υπηρεσιων BMW Mobile Care βρισκεται στη διαθεση σας. Εξειδικευμενοι τεχνικοι της BMW θα ειναι διαθεσιμοι καθημερινα απο τις 7:30 πμ μεχρι τις 10 μμ, προκειμενου να καταστησουν το οχημα σας ετοιμο για να συνεχισει το ταξιδι του. Η παροχη υποστηριξης απο το οχημα BMW ServiceMobile σε περιπτωση βλαβης προσφερεται ΔΩΡΕΑΝ (μεταβαση τεχνικου στον τοπο της βλαβης, συμπεριλαμβανομενης επιτοπου εξυπηρετησης χρονικης διαρκειας εως τριαντα 30 λεπτων). Χρεωση θα υπαρξει μονο για τα ανταλλακτικα, σε περιπτωση που κριθει αναγκαια η αντικατασταση τους κι εφοσον το οχημα σας δεν καλυπτεται απο την εγγυηση του κατασκευαστη.

Για την αμεση εξυπηρετηση σας:
Υπηρεσια επιτοπου επισκευης
Στις περισσοτερες περιπτωσεις, οι ειδικοι μας θα ειναι σε θεση να σας επξυπηρετησουν τηλεφωνικως. Παρ ολα αυτα, εαν απαιτηθει επιτοπου βοηθεια, θα αποστειλουμε αμεσα ενα οχημα BMW ServiceMobile ή θα οργανωσουμε τη μεταφορα του οχηματος σας απο επιλεγμενο συνεργατη μας, αναλαμβανοντας το κοστος 1*.

Παροχη βοηθειας σε περιπτωση διατρησης ελαστικου.
Σε περιπτωση διατρησης ελαστικου οποιουδηποτε τυπου, παρεχεται επιτοπου βοηθεια, εαν αυτο κριθει απαραιτητο. Εαν τα ελαστικα του αυτοκινητου σας ειναι τεχνολογιας Runflat και εφοσον το σχετικο ελαστικο εχει καταστραφει εντελως, θα οργανωσουμε τη μεταφορα του οχηματος σας απο επιλεγμενο συνεργατη μας, αναλαμβανοντας το κοστος. Σε περιπτωση που το ελαστικο αντικαταστασης δεν μπορει να ειναι διαθεσιμο μεσα σε εξι 6 ωρες, θα σας παρασχεθουν ολες οι υπηρεσιες που αναφερονται στο παρον. 2*

Μικροτερα περιστατικα.
Θα ειναι ευχαριστηση μας να σας βοηθησουμε στην εξευρεση λυσεων για λιγοτερο σημαντικα προβληματα, οπως απωλεια κλειδιων, χρηση μη καταλληλου τυπου καυσιμων ή εξαντληση καυσιμων, παρεχοντας σας υποστηριξη μεσω του τηλεφωνικου μας κεντρου. 3*
Διευκρινιζεται οτι σε περιπτωση που, μετα απο αιτημα σας, σας παρασχουμε οποιαδηποτε αλλη υπηρεσια προβλεπεται στο παρον, θα επιβαρυνθειτε με το σχετικο κοστος.

1* Για λογους ασφαλειας, οι υπηρεσιες που περιλαμβανονται στην παροχη επιτοπου βοηθειας περιοριζονται στην αποκατασταση της κινητικοτητας οχηματων.
2* Το κοστος των ελαστικων αντικαταστασης δεν συμπεριλαμβανεται.
3* Το κοστος καυσιμων δεν καλύπτεται.

Δωρεαν, ωστοσο ανεκτιμητης αξιας:
Ρυμουλκηση στο κοντινοτερο Εξουσιοδοτημενο Επισκευαστη BMW.
Σε περιπτωση που καποια βλαβη δεν μπορει να επισκευαστει επιτοπου, καλυπτεται το κοστος ρυμουλκησης του οχηματος σας, στον κοντινοτερο Εξουσιοδοτημενο Επισκευαστη BMW.

Ξεπερναμε ολα τα εμποδια για να διατηρειστε σε κινηση:
Συνεχιση του ταξιδιου σας με ταξι.
Σε περιπτωση βλαβης ειτε στην Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο, εαν χρειαστειτε ταξι, θα σας καλυψουμε το κοστος για μια ή περισσοτερες διαδρομες (μεχρι του συνολικου ποσου των 65 ευρω).

Καμια ανησυχια για τους οδηγους BMW.
Διαμονη σε ξενοδοχειο.
Σε περιπτωση που, λογω βλαβης του οχηματος σας, επιλεξετε να διανυκτερευσετε κοντα στον τοπο επισκευης, θα καλυψουμε το κοστος παραμονης σε ξενοδοχειο για ολους τους επιβαινοντες, μεχρι την ολοκληρωση των εργασιων ή για μεγιστο χρονικο διαστημα εως τεσσερις 4 νυχτες (σε ξενοδοχειο κατηγοριας τεσσαρων 4 αστερων) υπο την προυποθεση οτι το σημειο βλαβης βρισκεται σε αποσταση μεγαλυτερη των 50 χλμ απο τη μονιμη κατοικια σας.

Σας παρεχουμε αυτοκινητο, ενω επισκευαζουμε το δικο σας:
Παροχη οχηματος αντικαταστασης για τη συνεχιση του ταξιδιου σας.
Θα καλυψουμε το κοστος για την παροχη αντιστοιχου οχηματος 1* 2*, μεχρι να ολοκληρωθουν οι επισκευες.
Στην Ελλαδα: μεχρι τρεις 3 εργασιμες ημερες, πλεον σαββατοκυριακου (σε περιπτωση που περεμβαλλεται σε αυτες).
Στο εξωτερικο: μεχρι πεντε 5 εργασιμες ημερες, πλεον σαββατοκυριακου (σε περιπτωση που περεμβαλλεται σε αυτες).

1* Η διαθεσιμοτητα του οχηματος αντικαταστασης μπορει να ποικιλει με την περιοχη και τις περιστασεις.
2* Οι οροι και οι προυποθεσεις για τα ενοικιαζομενα αυτοκινητα ενδεχεται να περιλαμβανουν περιορισμους ως προς τον προορισμο.

Αδιακοπη κινηση.
Για να εξασφαλισουμε την απροσκοπτη συνεχιση του ταξιδιου σας, εκτος απο τις υπηρεσιες που περιγραφονται πιο πανω, σας παρεχουμε τις ακολουθες υπηρεσιες χωριστα ή σε συνδιασμο, μεχρι του συνολικου ποσου των 500 ευρω ανα βλαβη, ειτε στην Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο. 1*

Για να διατηρειστε σε κινηση, ακομη και χωρις το αυτοκινητο σας:
Συνεχιση ταξιδιου ή επιστροφη στο σπιτι με αλλο μεσο.
Εαν οι περιστασεις το καθιστουν απαραιτητο, θα καλυψουμε το κοστος για τη συνεχιση του ταξιδιου σας ή την επιστροφη σας στο σπιτι με αεροπλανο 2*, τρενο 3* ή αλλο μεσο μαζικης μεταφορας της επιλογης σας και συνδυαστικα μεχρι το μεγιστο ποσο που αναφερεται πιο πανω. 4*

Ολοκληρωμενη εξηπηρετηση:
Παραλαβη και παραδοση της BMW σας.
Σε περιπτωση βλαβης εντος Ελλαδας, εαν προκυψουν δαπανες φια την ανακτηση του οχηματος σας μετα την επισκευη του θα τις καλυψουμε έως το μεγιστο ποσο που αναφερεται πιο πανω, υπο την προυποθεση οτι η αποσταση μεταξυ του τοπου κατοικιας και του τοπου επισκευης υπερβαινει τα 100 χλμ. Επιπλεον εως του ανωτερου μεγιστου ποσου καλυπτονται οι δαπανες μεταβασης σας στον τοπο επισκευης σε περιπτωση που εν τω μεταξυ επιστρεψατε σπιτι σας.
Εαν η βλαβη ή το ατυχημα εχει συμβει στο εξωτερικο, θα οργανωσουμε τον επαναπατρισμο του οχηματος σας εντος δεκα 10 εργασιμων ημερων (μεταφορα με φορτηγο πολλαπλων θεσεων), υπο την προυποθεση οτι το χρονικο διαστημα επισκευης του οχηματος σας, απο την ημερονημια αφιξης του στο συνεργειο μεχρι την εκτιμωμενη ημερομηνια ολοκληρωσης των εργασιων επισκευης, υπερβαινει τις τρεις 3 εργασιμες ημερες.

1* Οι δαπανες για τις συνδυασμενες υπηρεσιες που αναφερονται στο κεφαλαιο "Αδιακοπη κινηση" και "Παραλαβη και παραδοση της BMW σας" μπορουν να αποζημιωθουν μεχρι το συνολικο ποσο των 500 ευρω ανα βλαβη.
2* Καλυπτεται αεροπορικο εισιτηριο τουριστικης θεσης.
3* Καλυπτεται σιδηροδρομικο εισιτηριο πρωτης θεσης.
4* Διευκρινιζεται οτι ειναι επιπλεον δυνατη η χρηση ταξι εως του ποσου των 65 ευρω και εντος του μεγιστου συνολικου ποσου των 500 ευρω.

Αποζημιωση δαπανων.
Μονο οι δαπανες που εχουν εγκριθει απο την υπηρεσια BMW Mobile Care θα αποζημιωνονται. Υπο κανονικες συνθηκες, αναλαμβανουμε απευθειας ολες τις δαπανες που συνδεονται με τις υπηρεσιες BMW Mobile Care και περιγραφονται ανωτερω.

Εαν κατ εξαιρεση εχετε πληρωσει οποιαδηποτε σχετικα εξοδα, θα σας τα επιστρεψουμε χωρις καθυστερηση. 1*

Για να ακολουθηθει αυτη η διαδικασια, θα σας ζητηθουν ολες οι πρωτοτυπες αποδειξεις για τις υπηρεσιες που σας εχουν παρασχεθει (π.χ εξοδα διαμονης σε ξενοδοχειο), καθως και αντιγραφο της αποδειξης επισκευης με αναλυτικη αναφορα ζημιων.

1* Εφοσον εχουν προηγουμενως εγκριθει απο την υπηρεσια BMW Mobile Care.

Δαπανες που αποκλειονται απο αποζημειωση:
- Δαπανες που θα ειχαν ουτως η αλλως καταβληθει υπο κανονικες συνθηκες, π.χ διοδια και δαπανες καυσιμων.
- Προσθετες δαπανες ξενοδοχειων, π.χ φαγητο/ποτα.
- Οποιεσδηποτε δαπανες ή απωλειες που προκυπτουν ειτε αμεσα ειτε εμμεσα απο τις συνεπειες της βλαβης, οπως απωλεια αποδοχων ή κερδων, κοστος ακυρωσης ταξιδιου, κοστος ακυρωσης αλλων γεγονοτων (ληξη εισητηριων) κλπ.
- Κοστος επισκευης και δαπανες για ανταλλακτικα και αλλες παροχες.

BMW Mobile Care.
Γεωγραφικη καλυψη.
Σε περιπτωση βλαβης, οι υπηρεσιες BMW Mobile Care παρεχονται στις ακολουθες χωρες:

Αλβανια, Ανδορα, Αυστρια, Βελγιο, Βοσνια-Ερζεγοβινη, Βουλγαρια, Κροατια, Κυπρο, Τσεχια, Δανια, Εσθονια, Φινλανδια, Γαλλια, Γερμανια, Αγγλια, Ελλαδα, Ουγγαρια, Ιρλανδια, Ιταλια, Λετονια, Λιχτενσταιν, Λιθουανια, Λουξεμβουργο, Σκοπια, Μαλτα, Μονακο, Ολλανδια, Νορβηγια, Πολωνια, Πορτογαλια, Ρουμανια, Σερβια, Μαυροβουνιο, Σλοβακια, Σλοβενια, Ισπανια - Καναρια Νησια, Σουηδια, Ελβετια, Τουρκια.

Ορισμος Βλαβης.
Βλαβη ειναι μια δυσλειτουργια του οχηματος που αποτρεπει τη συνεχιση ενος ταξιδιου.

Δικαiωμα παροχης των υπηρεσιων BMW Mobile Care.
Οι υπηρεσιες BMW Mobile Care μπορουν να παρασχεθουν μονο εαν η βλαβη δεν εχει προκληθει απο τον οδηγο ή απο εξωτερικους παραγοντες. Κατ εξαιρεση σε περιπτωση διατρησης ελαστικου θα παρασχεθουν οι υπηρεσιες συμφωνα με οσα περιγραφονται προηγουμενως.
Σε περιπτωση ατυχηματος ο ιδιοκτητης του οχηματος δικαιουται αποκλειστικα και μονο τη μεταφορα του οχηματος του σε συνεργειο του Δικτυου Εξουσιοδοτημενων Επισκευαστων BMW πλησιων του τοπου μονιμης κατοικιας του, εαν το ατυχημα συνεβη στην Ελλαδα, ή στον πλησιεστερο Εξουσιοδοτημενο Επισκευαστη BMW, εαν το ατυχημα συνεβη σε χωρα εξωτερικου που καλυπτεται συμφωνα με το παρον.

Οι υπηρεσιες BMW Mobile Care δεν ισχυουν στις περιπτωσεις:
- Τακτικης συντηρησης, τεχνικων εργασιων ή προιοντικων ανακλησεων.
- Ατυχηματος (με εξαιρεση οσα αναφερονται ανωτερω) κλοπης ή βανδαλισμου και οποιασδηποτε ζημιας που προεκυψε.
- Ζημια που επερχεται απο φυσικα φαινομενα, ηθελημενη ή αμελη συμπεριφορα, τρομοκρατικες ενεργειες ή ταραχες, πολιτικου ή κοινωνικου χαρακτηρα.
- Ζημια που προκυπτει οταν το οχημα συμμετεχει σε αγωνες ταχυτητας ή αντοχης, επισημους ή οχι, προπονησεις, δοκιμες συναγωνισμου, ακροβασιες, επιδειξεις ή εορταστικες παρελασεις ή οδηγειται κατα αποδεδειγμενα επικινδυνο τροπο.
- Ζημια που αποδιδεται σε τοποθετηση ανταλλακτικων μη εγκεκριμενων απο τον κατασκευαστη ή εαν το αυτοκινητο εχει υποστει μετατροπες κατα τροπο που δεν εχει εγκριθει απο τον κατασκευαστη.
- Ζημια που οφειλεται στη μη τηρηση του αυτοκινητου σε κατασταση καταλληλη για οδηγηση η σε μη επισκευη αυτου συμφωνα με τις συστασεις του κατασκευαστη.

Οι υπηρεσιες BMW Mobile Care δεν παρεχονται στις περιπτωσεις:
- Δυσμενων καιρικων συνθηκων (αποκλεισμενοι δρομοι, σεισμοι, πλημμυρες, κατολισθησεις, χιονια ή παγοι κλπ) που καθιστουν την κινηση των κινητων συνεργειων ή των γερανοφορων οχηματων αδυνατη, ακομα και με αντιολισθητικες αλυσιδες.
- Βλαβης που δεν εμποδιζει την ασφαλη κινηση του οχηματος μεχρι τον πλησιεστερο Εξουσιοδοτημενο Επισκευαστη BMW.
- Ακινητοποιησης του οχηματος σε υπογειο σταθμο αυτοκινητων, με συνεπεια να μην ειναι εφικτη η ρυμουλκηση αυτου, καθως και εαν η σχετικη βλαβη δυναται να επισκευαστει επιτοπου.
- Ρυμουλκησης του οχηματος απο συνεργειο σε συνεργειο.

Νομικη Επισημανση
Συστηνουμε οι εργασιες συντηρησης να γινονται στο Δικτυο Εξουσιοδοτημενων Επισκευαστων BMW.
Οι υπηρεσιες BMW Mobile Care δεν μπορουν να παρασχεθουν εαν δεν εχουν ακολουθηθει πιστα τα προκαθορισμενα διαστηματα ελεγχου και συντηρησης που οριζονται απο το προγραμμα συντηρησης και ποιοτητας ΒΜW ή/και αν εχουν λαβει χωρα ανεπαρκεις επιθεωρησεις, εργασιες ή επισκευες απο μη-εξουσιοδοτημενα συνεργεια.
Επιπλεον διευκρινιζεται οτι, τοσο κατα το χρονικο διαστημα αναμονης βοηθειας οσο και κατα το χρονικο διαστημα μεταφορας του οχηματος δεν φερουμε καμια ευθυνη για την απωλεια εξαρτηματων του οχηματος ή προσωπικων αντικειμενων που βρισκονται σε αυτο.
Τελος σε περιπτωση που το οχημα βρισκεται σε χαραδρα, λιμνη, ποταμο, θαλασσα ή αμμο ή χωρο που απαιτει ειδικο ανυψωτικο οχημα, θα καταβληθει καθε προσπαθεια για την ανασυρση και ρυμουλκηση του με τα μεσα που διαθετουμε, αλλα δεν φερουμε ευθυνη για τυχον ζημιες που θα προκληθουν σε αυτο αποκλειστικα και μονο εξαιτιας των ειδικων περιστασεων και συνθηκων του ατυχηματος ή της βλαβης 'η/και για τυχον ζημιες που αναποφευκτα θα προκληθουν σε αυτο κατα τη διαρκεια ανυψωσης, προσδεσης ή μεταφορας του.
Ο χρήστης Defender δεν είναι συνδεδεμένος  

20-11-07, 22:10   #2
takoboyRT

Το avatar του χρήστη takoboyRT

Περιοχή: Duesseldorf, Germany Μοτοσυκλέτα: R 1150 RT

Drives: RT 1150
ευχαριστούμε τον Defender για την ευγενική του προσφορά να φέρει στο φόρουμ ένα πιστό αντίγραφο των υπηρεσιών της BMW Mobile Care.

Το παρών θα χρησιμοποιείται μόνο σαν σημείο αναφοράς και γι'αυτό έγινε sticky
28-01-08, 19:41   #3
Iordaniskos

Περιοχή: ARIDAIS PELLAS

Drives: GS 1200
Νόμιζα οτι η Mobile care ήταν 24ωρη. Αν πάθεις κάτι σε ταξίδι στις 1030 μμ μαλλόν θα έχεις πρόβλημα. Για πόσα χρόνια είναι δωρεάν; Έχω την εντύπωση 4, κάνω λάθος ;
28-07-08, 13:24   #4
DAKARMAN

Το avatar του χρήστη DAKARMAN

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: GS 650
Δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο, πάντως στο δευτερο χρόνο που εμεινα στη Μαγαλόπολη ήρθε μια τοπικη Οδικη Βοήθεια, μου φόρτωσε το μοτο και με ρώτησε που θα το παραδίνανε στην Αθήνα. Φυσικά η Τριπολη θα το εδινε στην Κορινθο και αυτοι με την σειρά τους στην Αθήνα.
Εγω γύρισα με το ΚΤΕΛ!
Ο χρήστης DAKARMAN δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-07-08, 19:39   #5
dimx-5

Το avatar του χρήστη dimx-5

Drives: X3 650
Εμένα πάντως μια φορά που έμεινα από μπαταρία μου έστειλαν φορτηγό στις 1.00 την νύχτα αλλά δεν ήταν BMW και ο τύπος ήταν άσχετος. Κοντάψαμε να λύσουμε το μηχανάκι για να βρει να συνδέσει το booster να πάρει μπροστά.
Ο χρήστης dimx-5 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-10-11, 14:52   #6
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Drives: N/A N/A
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Iordaniskos Εμφάνιση μηνυμάτων
Νόμιζα οτι η Mobile care ήταν 24ωρη. Αν πάθεις κάτι σε ταξίδι στις 1030 μμ μαλλόν θα έχεις πρόβλημα. Για πόσα χρόνια είναι δωρεάν; Έχω την εντύπωση 4, κάνω λάθος ;
5 χρονια απο 01/7/2005

βασει αδειας και αν μεινει καποιος μετα τις 22¨00 θα επεμβει η καλυψη απο την οδικη βοηθεια.
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-10-11, 14:54   #7
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Drives: N/A N/A
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimx-5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα πάντως μια φορά που έμεινα από μπαταρία μου έστειλαν φορτηγό στις 1.00 την νύχτα αλλά δεν ήταν BMW και ο τύπος ήταν άσχετος. Κοντάψαμε να λύσουμε το μηχανάκι για να βρει να συνδέσει το booster να πάρει μπροστά.
Τωρα πια ολοι σχεδον τα εχουν μαθει και με υπομονη και σχετικη βοηθεια ολοι εξυπηρετουνται.!
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-09-12, 22:06   #8
stoudio

Εγω θα σας περιγράψω μια εμπειρία μου που πραγματικά με έκανε να χάσω την εμπιστοσύνη μου . . .

Σας στέλνω ένα απόσπασμα απο το mail που έστειλα στην εταιρία πλέον και όχι στην BMW- Hellas

"Ονομαζομαι Β. Γιώργος και είμαι κάτοχος τριων οχημάτων BMW ! Θα ήθελα να σας αναφέρω ένα πρόβλημα που αντημετοπισα με την υπηρεσία mobile care! Όντας άτομο το οποίο μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια και παίρνοντας σοβαρά υπόψιν μου την υπηρεσία mobile care αποφάσισα να αγοράσω το R 1200 Gs, τον Ιανουάριο 2012, από τον επίσημο αντιπρόσωπο σας στα Χανιά κ. Μυλωνάκη , μιας και μου ενέπνευσε μεγάλη ασφάλεια το πρόγραμμα αυτό ! Το πρόβλημα όμως ξεκινά εδώ . Την Πέμπτη 2 Αυγούστου βρισκόμουν στην Ιεραπετρα της Κρήτης *στης 00:42 η μηχανή μου έκαψε για άγνωστη αιτία και της δυο λάμπες " μεσαία και μεγάλη σκάλα " δεν έχασα χρόνο και τηλεφώνησα στο mobile care. Μίλησα με μια κοπέλα της εξήγησα ότι το όχημα μου είναι ακινητοποιημένο γιατί δεν έχω φώτα και μου ανακοίνωσε ότι δεν υπάρχει *διαθέσιμο κινητό συνεργείο για να στείλει. Όταν ζήτησα να με ενημερώσει αν υπάρχει εξουσιοδοτημένο συνεργείο BMW στην πόλη δεν ήξερε να με * ενημερώσει. Ρώτησα επίσης αν χάσω την εγγύηση αν θα το πήγαινα σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο και επίσης η απάντηση ήταν " δεν ξέρω να σας πω " και Μου πρότεινε να ξανά επικοινωνήσω μαζί τους αύριο για να μου λύσουν όλες της απορίες μου! Έτσι λοιπόν αναγκάστηκα να διανυκτέρευσω σε μια απομερη παραλία που είχα επισκεφτεί δίπλα στην μηχανη! Τηλεφώνησα την επόμενη μέρα και μίλησα με κάποιον άλλο κύριο του οποίου ξανά εξήγησα το πρόβλημα μου αλλά δεν απαίτησα μεταφορά ή τεχνικό αφού πλέον είχε ξημερώσει! Έτσι ζήτησα πληροφορίες για το πιο κοντινό εξουσιοδοτημένο συνεργείο BMW , και ρώτησα ξανά για την εγγύηση ! Πράγματα ο αντιπρόσωπος σας με βοήθησε ενημερώνοντας με ότι το πιο κοντινο συνεργείο απείχε 100 km *από το σημείο που βρισκόμουν αλλά όχι για το αν θα εχανα την εγγύηση μου αν επισκεπτόμουν άλλο *συνεργείο κράτησε τα στοιχεία μου και θα με ενημέρωνε κάποιος υπεύθυνος ! Μετά από 24 ώρες με κάλεσαν απο το 00302109118183 στο τηλέφωνο για να με ξανα ρωτήσουν πιο είναι το πρόβλημα.Τους εξηγώ και *Για ακόμη μια φορά δεν πήρα σαφή απάντηση στο θέμα της εγγύησης . Ο κύριος αυτός μάλιστα προσπάθησε να με αμφισβητήσει και δύσπιστουσε στο γεγονός ότι έμεινα χωρίς φως! Ακόμα με διαβεβαίωσε ότι η επιτόπου μετάβαση τεχνικού στον χώρο της βλάβης " όπως αναφέρετε στο φυλλάδιο *στης σελίδα 5 " *δεν υπάρχει πια και ότι περιορίζονται μόνο στης μεταφορά του οχήματος στο πιο κοντινο εξουσιοδοτημένο συνεργείο !*
Εδώ είναι και το κύριο πρόβλημα! Δεν με ενημέρωσε κανείς ότι πλέον η μετάβαση τεχνικού στον χώρο της βλάβης *δεν υποστηρίζετε *απο την εταιρία, αφινοντας με να τηλεφώνω άσκοπα, να χάνω πολύτιμο χρόνο διανυκτερευοντας δίπλα στη μηχανή μου σε μια ερημιά υπό τον φόβο της κλοπής, και αφινοντας με να υποστω μια ταλαιπωρία χωρίς προηγούμενο .
Παρακαλώ πολύ ενημερώστε με για το τι πραγματικά συμβαίνει και εντέλει το mobile care που τόσο πολυ μου διαφήμισαν όταν προκειτω να αγοράσω την μηχανη είναι υπαρκτό ή απλά είναι διαφημιστικό τρικ! Παρακαλώ αποδείξετε μου την αξιοπιστία που απορρέει απο το όνομα BMW και Βοήθειστε με να αποκτησω ξανα την εμπιστοσύνη μου σε εσάς και στην μηχανη μου !*"

Συγγνώμη αν σας κούρσα αλλα ήθελα να το μοιραστώ και μαζι σας
Ο χρήστης stoudio δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-09-12, 01:07   #9
alex747

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Τελικα τι απάντησαν;;

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-09-12, 01:51   #10
stoudio

Απάντηση απο τα κεντρικά δεν ήρθε ποτε! Απο ελλάδα η απάντηση σου τους στο τηλ ήταν ότι δεν μεταβαίνει πλέον τεχνικός στον χώρο αλλα έρχεται κάποιου είδους οδική βοήθεια και μεταφέρει τα μηχανάκια . . . Ξεχνά τα οχήματα αντικατάστασης την επιτόπου επισκευή και όλα αυτά τα φαντάστηκα πράγματα που αναφέρουν στο διαφημιστικό τους τρικ . . . Και όπως λέει ο λαός μας αν κατι είναι πολυ καλο για να είναι αληθινό τότε μάλλον δεν είναι . . . .
Ο χρήστης stoudio δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές