Bmw e90 316 βελτίωση (turbo) και απορίες.καθε άποψη είναι δεκτή - Page 3 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου » Βελτιώσεις-Μετατροπές » Bmw e90 316 βελτίωση (turbo) και απορίες.καθε άποψη είναι δεκτή

Βελτιώσεις-Μετατροπές Μπορεί να γίνει ακόμη καλυτερο?? Μοιραστειίτε το με εμάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
04-08-18, 00:54   #21
Dakota Bimmer

Το avatar του χρήστη Dakota Bimmer

Drives: E92 325i
Φίλε Βασίλη να πάρεις αυτο που σου αρέσει, αυτο που σου κάνει περισσότερο κλικ, αυτο που νιώθεις οτι πραγματικά θέλεις και μπορείς να πάρεις. Αυτο ακριβώς, αν το αυτοκίνητο κάποιος το έχει περισσότερο για κόντρες, πίστες κτλ, τοτε ναι, προγραμματα, τουρμπο, μετατροπές, αεροτομές κτλ. Αν απλά θέλει ενα όμορφο, αξιόπιστο αυτοκίνητο και να έχει εστω κάποια δύναμη, θα βάλει για εμφάνιση, για το δικό του γούστο μια εξάτμιση ωραία και γενικά θα είναι πιο χαλαρά. Φίλος είχε octavia, το έφτασε 350-400 πόσα άλογα δεν θυμάμαι, μια περιουσία είχε βάλει στο αμάξι, ουσιαστικά είχε πάρει ενα ακόμα octavia, τελικά βαρέθηκε το έδωσε και πήρε ενα Audi καινούργιο 2.000 κ.εκ. , δεν το έχει πειράξει δεν έχει κάνει τίποτα, και είναι υπερευχαριστημένος γιατι έχει ενα αυτοκίνητο οπως είπε, υπεραρκετό στον κινητήρα για τους δρόμους που έχουμε και του αρέσει και πάρα πολύ, παγματικά βλέπει το αυτοκίνητο, μπαίνει μεσα και το απολαμβάνει. Και 'γω είχα ενα Audi 4.2 με 350 άλογα, το ευχαριστήθηκα, χωρίς πίστες κτλ βέβαια, και πλέον είμαι πραγματικά χαρούμενος με το 325 και χωρίς τούρμπο. Σίγουρα δεν χρειάζομαι περισσότερη δύναμη και σίγουρα έχω ενα αυτοκίνητο που μου αρέσει πάρα πολύ, ερωτας. Θέλω να πω, οκ αν δεν πρόκειται καθε αυτου για κοντρες και πίστες, φτάνει ενα αυτοκίνητο το οποίο πραγματικά θα μας αρέσει εμφανησιακά και πορευόμαστε με την όποια δύναμη έχει...και 100 άλογα να έχει, αν μας αρέσει αυτό που βλέπουμε και μπαίνουμε με χαρά στο αυτοκίνητο τοτε όλα είναι ωραία...
Ο χρήστης Dakota Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-08-18, 11:38   #22
vasilis9

Drives: N/A N/A
Και εγώ αυτής της λογικής είμαι να σου αρέσει το αμάξι που οδηγάς.νςι καλό το f20 τούμπανο πάει 200hp για πλάκα αλλά το είδα από κοντά το δοκίμασα αλλά δεν μου έκανε το κλικ ιδικά εμφανισειακα σε σχέση με το e46.ναι εντάξει ίσως το f20 είναι ποιο της ηλικίας μου (είμαι 21) αλλά το 46 με λίγα πράγματα γίνετε κούκλα.κοιτα για την πίστα τώρα άμα γουστάρεις πας και τρέχεις με ότι αμάξι θες η πίστα είναι η στροφές και όχι το γκάζι τοσο (μιλάμε τώρα να πας να κάνεις την καύλα σου και όχι για χρόνο.)και κάποια στιγμή ελπίζω όταν πάρω το αυτοκίνητο μου να πάω στην nurburgring οδικός όλοι την διαδρομή να πάω να το τρέξω και εκει.με την παρέα μαζί βεβαια����
Ο χρήστης vasilis9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-08-18, 13:47   #23
vasilis9

Drives: N/A N/A
Γενικά σαν αμάξι ποίο είναι ποιο αξιόπιστο το e46 hτο e90??γιατί μου αρέσουν και τα 2 πάρα πολύ ένα κλικ ποιο πάνω το 46.
Ο χρήστης vasilis9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-08-18, 11:44   #24
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
Γιαννη η λεξη βελτιωση ειναι πολυ μεγαλη. Μηχανικα ανηκει και η αλλαγη βηματος δοιαφορικου σαν παραδειγμα καπου το εχει γραψει ο Ντον. η αλλαγη ψυγειων η ακομη και τον ανεμιστηρα του. την βαλβιδα λαδιου στα Ν54 σαν παραδειγμα. Αλλο παλι στον Ν54 ηταν η αφαιρεση καποιον φιλτρων απο ΟΕΜ σε πιο πρακτικα και μειον 2-3 κιλα νομιζω κλπ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές