Πραγματικά χιλιόμετρα! - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
01-02-19, 13:10   #1
iiasb

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E36 116i
Πραγματικά χιλιόμετρα!

Λοιπόν φίλοι μου, (όσοι αγοράζεται μεταχειρισμένα, ή πρόκειται) θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που έμαθα! Έχω λοιπόν την E36 316 του 98, προχθές ήμουν σε ένα συνεργείο WW, που ο ιδιοκτήτης έχει BMW, και μου είπε πώς να ''βλέπω'' τα πραγματικά χιλιόμετρα του αυτοκινήτου! μου είπε λοιπόν ότι, κρατώντας πατημένο το κουμπάκι για τα προσωρινά χιλιόμετρα που διανύουμε, και ανοίγοντας τον διακόπτη, βλέπουμε στην οθονίτσα τα πραγματικά χιλιόμετρα που έχει κάνει το αυτοκίνητό μας!!!
Επίσης μου είπε ότι πιάνει το κόλπο και σε άλλα αυτοκίνητα! όμως θα πρέπει να σας προειδοποιήσω, να έχετε πάρει κάποιο ηρεμιστικό!!!
Ο χρήστης iiasb δεν είναι συνδεδεμένος  

02-02-19, 09:40   #2
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
ποιον διακοπτη? μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος?
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-02-19, 09:46   #3
iiasb

Το κουμπάκι που μετράμε χιλιόμετρα για κοντινές αποστάσεις, και μετά το μηδενίζουμε για να ξαναμετρήσουμε! το κουμπάκι που μηδενίζει τα κοντινά χιλιόμετρα, δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω! το κρατάς πατημένο και ανοίγεις τον διακόπτη κανονικά, χωρίς να το αφήσεις, και χωρίς να βάλεις μπροστά!
Ο χρήστης iiasb δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-02-19, 17:22   #4
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
εν σε ρωτησα βρε για το κουμπάκι που μετράμε χιλιόμετρα ,αυτο το ξερω ρωτησα για τον διακοπτη που αναφερεις μετα..αλλα ετσι οπως απαντησες τωρα μαλλον λες για τον διακοπτη ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ δλδ. το start stop,right?
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-02-19, 17:25   #5
iiasb

Ναι! ανοίγουμε τον διακόπτη εκκίνησης, χωρίς να βάλουμε μπροστά! προσωπικά, ακόμα παίρνω lexotanil!!!
Ο χρήστης iiasb δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές