Πρόβλημα με αισθητήρα καθίσματος σε E46 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου » Βλάβες & προβλήματα » Πρόβλημα με αισθητήρα καθίσματος σε E46

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
07-12-17, 10:38   #1
jo

Drives: E46 316i
Πρόβλημα με αισθητήρα καθίσματος σε E46

Καλημέρα
Έχω μια Ε46 coupe facelift. Έχει ανάψει το λαμπάκι του αερόσακου και πηγαίνοντας στο Σπανό μου είπε 360e με 370e γιατί λέει ότι είναι η αισθητήρας καθίσματος συνοδηγού.Θεωρώ υπερβολικό το ποσό!!!!!!!Έχω δει τις διάφορες λύσεις που προτείνετε με αντάπτορα για να σβήσει το λαμπάκι αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια πιο οικονομική λύση για την αλλαγή του αισθητήρα.
Ευχαριστώ
Ο χρήστης jo δεν είναι συνδεδεμένος  

07-12-17, 22:23   #2
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Εάν δεις πόση εργασία απαιτεί το άνοιγμα του καθίσματος για την αντικατασταση του αισθητήρα θα αναθεωρήσεις.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
08-12-17, 09:30   #3
gpav

Drives: Ε87 116i
Η τιμη τοσο ειναι, αντε αν πας καπου εκτος να γλυτωσεις κανενα πενηντάρικο...

Ο ανταπτορας ειναι μια λύση, οχι απαραιτητα η καλυτερη (που θα ηταν η αλλαγη του αισθητηρα) αλλα αποδεκτή. Εαν ενδιαφερεσαι εχω φιλο που πουλαει τετοια κολπα στειλε πμ
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
08-12-17, 11:42   #4
jo

Drives: E46 316i
Ευχαριστώ για την απάντηση.Δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμη. Πάντως με έχουν προβληματίσει στην αντιπροσωπία. Αλλάζω τα λάδια κάθε 10χιλ και όταν τους ρώτησα αν είναι φυσιολογικό να μου καίει 2 με 3 λίτρα στα 10χιλ μου είπαν ότι είναι σε άριστη κατάσταση το αυτοκίνητο γιατί κανονικά στα 100χιλ χιλιόμετρα που έχω θα έπρεπε να καίει 1 λίτρο στα 1000χιλ. Δεν είναι υπερβολικό???
Ο χρήστης jo δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές