μια βδομάδα συμβίωσης με το 118!!! - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρά 1 » μια βδομάδα συμβίωσης με το 118!!!

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
29-07-18, 14:13   #1
kostas 27

Το avatar του χρήστη kostas 27

Drives: RS FOCUS
μια βδομάδα συμβίωσης με το 118!!!

οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι ανάμικτες , το αυτοκίνητο είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση , στον δρόμο είναι άψογο , κατανάλωση 7,4 λίτρα , ποιότητα καλή αλλά όχι αυτό που περίμενα από μια BMW , αυτά που δεν μου άρεσαν το ποιο βασικό για μένα είναι όχι η πρόσβαση του οδηγού , είμαι 1.80 ύψος και η πρόσβαση στο αυτοκίνητο είναι λίγο δύσκολη , οι χώροι του δεν με ενθουσίασαν και τόσο μια και με τα ίδια χρήματα παίρνεις ένα καινούριο focus , golf , astra, και είναι αρκετά πιο άνετα , πίσω παρολου που είναι τετραπορτο είναι λίγο ζόρικο να βάλεις τα παιδιά στα καθισματακια και να δέσεις τις ζώνες τους , αυτά για αρχή , θα δείξουν οι επόμενοι μήνες και αν δεν με βολέψει θα μπει πωλητήριο .

η πρόσβαση του οδηγού ήθελα να γράψω .
Ο χρήστης kostas 27 δεν είναι συνδεδεμένος  

29-07-18, 14:25   #2
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Έκανες βιαστική αγορά?? Οτιδήποτε αφορά στα τεχνικά χαρακτηριστικά μπορεί να αλλάξει αλλά ότι έχει να κάνει με την άνεση του οδηγού και των επιβατών (προσπέλαση, χώροι επιβατών και αποσκευών κλπ) ατυχώς γιοκ. Άντε, το πολύ-πολύ τα εμπρός καθίσματα αλλά με κάποιο κόστος αλλά και πάλι πίσω θα υπάρχει θέμα. Δεν έκανες κάποια δοκιμή μ' αυτό?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-07-18, 14:38   #3
kostas 27

το δοκίμασα το αυτοκίνητο αλλά δεν το έδωσα και πολύ σημασία , ε λέω εντάξει , αλλά αποδείχτηκε λάθος δοκιμή !!!!
Ο χρήστης kostas 27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-07-18, 15:10   #4
stef80

Περιοχή: Θεσσαλονικη

Drives: F20 120i
Η αληθεια ειναι οτι το μπες βγες ειναι ζορικο, τοσο μπροστα οσο και πισω.
Ειδικα ο οδηγος πρεπει να προσεχει να μην προκαλει φθορα στο πλαινο του μπακετ ή στο τιμονι.
Ο χρήστης stef80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-07-18, 22:43   #5
spy_la

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Η θέση οδήγησης είναι σχετικά χαμηλή. Εγώ την έχω τέρμα κάτω γιατί προσωπικά έτσι μου αρέσει και παρόλα αυτά βλέπω τη μούρη του αυτοκινήτου. Αυτό μόνο σε bmw μπορείς να το έχεις. Γνώμη μου πως είναι απλά η καλύτερη της κατηγορίας. Πίσω η εμπειρία που έχω είναι από αυτοκίνητα του vag group, όπου και εκεί δυσκολεύτηκα να δέσω ζώνες σε παιδικά καθίσματα. Στον άσσο πλέον το έχω συνηθίσει και τα παιδιά επίσης μιας και το μεγαλύτερο δένεται πλέον μόνο του. Το έχω 2.5 χρόνια και στο ύψος είμαστε κοντά. Στα λοιπά μοντέλα που αναφέρεις νομίζω πως θέλουν δουλειά για να φτάσουν την ποιότητα του άσσου.
Ο χρήστης spy_la δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-07-18, 10:15   #6
taz 118!

Το avatar του χρήστη taz 118!

Περιοχή: Αγια Παρασκευη

Drives: E81 118i
1,85 ειμαι εγω και με προτιμηση στην τερμα χαμηλη θεση οδηγησης,πραγματικα την καλυτερη της κατηγοριας.
Η προσβαση ειναι πολυ ανετη και πισω χωραει ενας μαντραχαλος σαν εμενα.
Αν ρυθμισεις την θεση πιο ψηλα θα κερδισεις καποιους ποντους πισω αλλα μετα καταληγεις να οδηγεις Φοκους,καθεσαι πανω στο αυτοκινητο και οχι μεσα...

Τα αυτοματα ειναι για τους κουλους και τα μπροστοκινητα για τους πολλους
Ο χρήστης taz 118! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-07-18, 12:00   #7
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
1.80 ειμαι και εγω στα 85κλ και δεν μπορω να πω οτι συμμεριζομαι την ιδια δυσκολια. Ο πατερας μου που ειναι 1.90 και 150 κλ συμφωνει μαζι σου
30-07-18, 12:59   #8
spy_la

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
ειδικά για όλους εσάς που έχετε mpack ...

δεν τίθεται καμία σύγκριση με τα καθίσματα των υπολοίπων της κατηγορίας ...και με το υπόλοιπο εσωτερικό βέβαια...αλλά τα καθίσματα είναι πραγματικά
Ο χρήστης spy_la δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-07-18, 19:52   #9
gpav

Drives: Ε87 116i
Εγώ πάλι που δεν είμαι 1.85 αλλά 1.78 βλαστημάω όποτε είναι να βγω από το αμάξι...ειναι μια καλή αφορμή βέβαια να πω σε τζιπ.
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
31-07-18, 16:04   #10
kostas 27

Δεν συγκρίνεται με τίποτα η ποιότητα του με τα άλλα αυτοκίνητα της κατηγορίας του και πόσο μάλλον με τα golf , focus και τα astra, απλά εγώ το περίμενα λίγο καλύτερο, δεν το υποτιμώ σε καμία περίπτωση , σαν θέση οδήγησης είναι άψογο , πιστεύω ότι στην πορεία θα βρω την σωστή θέση οδήγησης, την πρόσβαση και το δέσιμο στα καθισματακια!!!
Ο χρήστης kostas 27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές