Νέες ζάντες και λάστιχα - Page 31 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Ελαστικά & Αναρτήσεις Το ήμισι του παντός...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
20-05-18, 12:39   #301
Dakota Bimmer

Το avatar του χρήστη Dakota Bimmer

Drives: E92 325i
Όλα συνηθίζονται, άλλωστε παρα την καψούρα μας και την αγάπη μας για το αυτοκίνητο μας, δεν είναι και το σημαντικότερο πράγμα και σίγουρα για τις εποχές στη χώρα μας, οποιοδήποτε μη αναγκαίο έξτρα έξοδο στο αυτοκίνητο, κακά τα ψέμματα είναι πολυτέλεια. Τα καινουργια ελαστικά κατα μεσο όρο βγάζουν 4 χρόνια (ανάλογα τα ετήσια χιλιομετρα, συνθήκες κτλ), οπότε μπορεί να γίνει σε 4 χρόνια καλή ώρα γεροί να είμαστε. Απλά σε 4 χρόνια τα ελαστικά δεν θα έχουν αξία, οι ζάντες θα πωληθούν φθηνά, ενω τωρα έιναι ολα καινούργια σε τέλεια κατάσταση, οπότε είναι καθαρά προσωπική απόφαση.
Ο χρήστης Dakota Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-06-18, 19:53   #302
Nik K

Drives: E46 320i
Κυριοι καλησπερα σας
Ειμαι ο Νικολας!Εφτασε η ωρα που πρεπει να αλλαξω ελαστικα στο αυτοκινητο!!Εχω ενα Ε46 2000κ.ε. και φοραει 205/55/R16 !Σκεφτηκα μαζι με τα λαστιχα να αλλαξω και τις ζαντες!Ο μαστορας λοιπον που πηγα με ρωτησε τι θελω και του ειπα τι ελαστικα προτεινει για 18αρες!Μου ειπε ασυμμετρα 225 μπροστα 255 πισω η μια επιλογη η ολα ιδια η αλλη επιλογη!Πειτε σας παρακαλω και εσεις τη γνωμη σας οσοι ξερετε να με συμβουλευσετε ποιες θα ειναι οι αλλγες στην οδηγηση στην καταναλωση και γενικοτερα σε οτι αλλαξει και τι μου προτεινετε να κανω πριν δωσω χρηματα!Σας ευχαριστω και συγγνωμη αν επρεπε να γραψω αλλου για το συγκεκριμενο θεμα!!
Ο χρήστης Nik K δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-06-18, 23:32   #303
ms_kostakiss
SUPER MODERATOR

Το avatar του χρήστη ms_kostakiss

Status: BMWforum.gr

Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Drives: E87 116i
Φυσικά και έπρεπε να γράψεις κάπου αλλού. Το θέμα γράφει "Ζυγοσταθμιση ευθυγραμμιση" και εσύ ζητάς πληροφορίες για το τι λάστιχα να φορέσεις στις ζάντες σου.
Είσαι εκτός θέματος. Πριν να αναρτήσουμε κάτι ψάχνουμε με το search. Το post θα μεταφερθεί σε αντίστοιχο thread.
12-07-18, 21:38   #304
preda7

Drives: 316 N/A
καλησπερα παιδια..μαλλον εχει ηδη συζητηθει αρκετα το θεμα αλλα αυτο τον καιρο ψαχνομε και δεν μπορς να κατασταλαξω, εχω στο 316 ε4 16ρες ζαντεσ 225/55/16 και την ερχομενη εβδομαδα θελω να αλαξω λαστιχα και σκευτομε οτι ειναι ευκαιρια να αλλαξω και ζαντες (μεταχειρισμενες) εχω δει οτι το αμαξι υποστηριζει και 17ρες 225/45/17 και 18ρες 225/40/18, αξιζει να κανω τιν αλλαγη? και αν ναι σε τι απο τα δυο ειναι ιδανικοτερο για το αμαξι? στο calculator αυτες οι διαστασεις ειναι σχεδον ιδιες σε μεγεθος, αλλα αυτο που εχω διαβασει ειναι οτι θα ανεβει λιγο η καταναλωση και θα ζοριστει λιγο το αμαξι με την μεγαλυτερη ζαντα...περα απο την ανεση λογω προφιλ, θα ειναι τοσο αισθητη η διαφορα? επεισης ειμαι ετοιμος να αλλαξω και αμορτισερ, να αλλαξω πωτα αυτα ή τα ζαντολαστιχα? ευχαριστω
Ο χρήστης preda7 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
3-Series F30, run flat tires, ζάντες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές