Το BMW iNEXT Concept αποκαλύπτεται - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρά "i" » Το BMW iNEXT Concept αποκαλύπτεται

Σειρά "i" Φάκελος για την ηλεκτροκίνητη σειρά της BMW

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-09-18, 10:53   #11
ms_kostakiss
SUPER MODERATOR

Το avatar του χρήστη ms_kostakiss

Status: BMWforum.gr

Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Drives: E87 116i
Σου υπόσχομαι ότι μέχρι να βγει στην γραμμή παραγωγής δεν θα σταματήσω.

Δες το σαν προειδοποίηση να συντηρείς όσο καλύτερα αυτό που έχεις γιατί αν σε μερικά χρόνια θέλεις καινούριο BMW αυτό θα είναι τις μόδας
18-09-18, 14:30   #12
Dakota Bimmer

Το avatar του χρήστη Dakota Bimmer

Drives: E92 325i
Aαχαχαχαχαχαχα σωστόόός!

Έτσι όπως το λες, συντηρηση και διατήρηση του υπαρχοντος γιατι δεν με βλέπω καλά...νομιζω στην πληοψηφία δεν αρέσει αυτό το πράγμα...give pain Κώστα!!!
Ο χρήστης Dakota Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-09-18, 10:04   #13
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
παιδια και εγω τα κραζω ...απλα μετα απο πολλα χρονια που θα βγουν μαζικα στην παραγωγη αυτα τα σχεδια θα μας ειναι λιγο-πολυ οικεια γιατι και το ντιζαιν σε διαφορα ειδη γυρω μας θα ειναι πιο φουτουριστικο..ετσι ειναι τα σχεδια του μελλοντος ειναι πιο προχωρημενα για να αναδειξουν το νεο και το διαφορετικο..ηδη απο τωρα υπαρχουν μοντελλα σε διαφορες εταιρειες που ειναι σχεδον ετσι...και πουλανε..οπως και το δικο μας ι3 που πουλησε πολυ ειδικα στην αμερικη..
και εμεις τα συνηθιζουμε γιατι θα βρισκονται παντου γυρω μας...
Ο χρήστης player είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-09-18, 11:58   #14
Dakota Bimmer

Μιχάλη οκ, ναι είναι το μέλλον και λιγο πολυ ισως θα συνηθίσουμε άπαντες, αλλά σίγουρα θα είναι πιο ευκολο για εναν νεο ανθρωπο, ενα νεο παιδί στο μέλλον. Απο 'κει και πέρα, αν βγάλουμε την τεχνολογια και τα ηλεκτρονικά και τα φρου φρου που για μενα ειναι για να βγάζουν ακόμα περισσότερα προβλήματα, είναι καθαρά θεμα αισθητικής, δηλαδή ή σ'αρέσει ή δεν σ'αρεσει. Όπως μου αρέσει η κλασική ατμοσφαιρική δύναμη, έτσι μου αρέσουν και καποια αλλα στανδαρ, πχ τα κλασικα φωτα eyes που δεν ειναι των τελευταίων ετών, ανεκαθεν η BMW ειχε στρογγυλα φωτα ακόμα απο την E21, απλά με τον καιρο έγιναν πιο μοντέρνα. Τα ρολογια και το πορτοκαλι χρώμα είναι επίσης σήμα κατατεθέν και μου αρέσουν. Τώρα αυτή η νεα μάσκα...εεε δεν γίνεται να την συνηθίσω, οχι απλά δεν μου αρέσει, είναι πάάάρα πολύ χάλια, δεν ταιριάζει καθόλου, είναι εντελώς αντιαισθητική. Εκτός αν αγοράζουμε στο μέλλον ένα τέτοιο και μετα κατευθείαν σε λαμαρινά ωστε να βγάλει το μπροστινό μέρος, να ξεκινήσουν τα κοψε-ραψε ωστε να βάλουμε μπροστινό κομμάτι ή μασκα πχ απο Χ6. Τα δε φωτα που τείνουν να είναι ίσα με ένα υπερλεπτο αυτοκολλητο λεδ, είναι σαν σταγόνα στον ωκεανό, δηλαδη ενα τεράστιο SUV και έχει για φώτα μια υπερλεπτη ταινία...συγκριτικά με τα σημερινά, δεν γινεται να μου αρέσει. Και οκ, καλά τα λέμε για το μέλλον και όλα αυτά, αλλά απο το παρελθόν μέχρι σήμερα πχ βλέπαμε ενα νεο μοντέλο και μπορει να λέγαμε, ουαου, πολυ ωραίο, πολύ όμορφο! Εεε τώρα δεν μπορώ να το πω...αρα δεν εχει να κανει μονο το μελλον, ειναι θεμα αισθητικής.

Παρακάτω ακόμα ενα δείγμα απο το μέλλον, τα φώτα...ποιά φωτα, εδω γελάμε, είπαμε είναι υπερλεπτη ταινία λεδ, και η μασκα..είναι όμορφη; Ταιριάζει με το αυτοκίνητο;

Ο χρήστης Dakota Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-09-18, 12:33   #15
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Η τεράστια μάσκα είναι εξυπνάδα που κρύβει όλους τους αισθητήρες για "αυτόνομη" οδήγηση.

Δεν νομίζω (-ελπίζω) να βγει κάτι τέτοιο στην παραγωγή - concept είναι.
19-09-18, 18:57   #16
Dakota Bimmer

Γιάννη οκ, το τεράστιο...αν και όντως είναι υπερβολικά τεράστια, δεν είναι τόσο θέμα όσο το οτι είναι άσχημη μάσκα γενικά. Κάποτε οι BMW είχαν όντως κάθετες μάσκες, οπως η E21, με τον καιρό έγιναν οριζόντιες, εννοώ εαν ειναι μεγαλύτερες κάθετα ή οριζόντια. Πιστεύω όμως μια τεράστια μάσκα, δείχνει καλύτερα οριζόντια σε ενα αυτοκίνητο, παρα κάθετα όπως στα concept. Δυστυχώς αυτή η τεράστια κάθετη μάσκα είναι σε κάθε concept που έχουμε δει τον τελευταίο καιρό απο την BMW, μάλιστα σύντομα θα παρουσιαστεί η X7 και λίγο πολύ είναι δεδομένο οτι έχει αυτήν την τεράστια κάθετη μάσκα.
Ο χρήστης Dakota Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
concept, Dingolfing, i9, iNEXT, iNEXT Concept, SUV, X5

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές