Αρρυθμίες στο ρελαντι. - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας Τεχνικά θέματα, Service κλπ για όλες τις μοτοσυκλέτες BMW εκτός των παραπάνω σειρών R, F και K. ΣΗΜΕΙΩΣΗ:θέματα_που_αφορούν_όλες_τις_σειρές_ανήκουν_εδω.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
17-09-19, 17:15   #1
knd

Drives: Ε30 325i
Αρρυθμίες στο ρελαντι.

Καλησπέρα στην ομάδα..Παιδια το πρόβλημα μου ειναι το εξης..Εχει ο αδερφος μου ενα GS1100 το οποιο ηταν σε ακινησία περιπου δυο χρόνια..Το διάστημα αυτο το εβαζε απλα μπροστά για ευνόητους λογους..τωρα το πηρα εγω για να το κινω και μου εκανε κατι αρρυθμίες στο ρελαντι με αποτελεσμα μεσα στην πόλη να σκοτσαρει και να ειναι κουραστικό.το πηγα σε εναν εξειδικευμένο εδω στα χανια και μου αλλαξε μπουζι και κατι εκανε στις ντιζες.(πιθανον ρυθμιση και λαδωμα απ οτι είδα)το θεμα ειναι οτι συνεχισε να τα κανει και οταν το ξαναπηγα πειραξε δυο βιδες που προφανος ειναι του αερα στον ψεκασμο δεξια και αριστερα και ενα κουτακι απο την αριστερη πλευρα που ειναι πανω στον ψεκασμο και τωρα το μηχανακι δεν παλεύεται..σα να δουλευει με εναν κυλινδρο ειναι..οταν λοιπον το ξαναπηγα μου λεει οτι εχει χαλασει αυτο το κουτάκι...τι μππρω να κανω να γυρισει στα συγγαλα του γιατι δεν θελω να ξαναπαω σ αυτον..υπαρχει καποια στανταρ ρυθμιση οσον αφορα αυτες τις βιδουλες στις πεταλουδες;;;ευχαριστώ
Ο χρήστης knd δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές