Ένδειξη χαμηλής στάθμης ψυκτικού υγρού [F20 116d] - Page 3 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου » Βλάβες & προβλήματα » Ένδειξη χαμηλής στάθμης ψυκτικού υγρού [F20 116d]

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
27-12-19, 22:15   #21
Harris

Drives: F20 116d
Έχει ανακληση για το ψυκτικό υγρό. Να ξες σήμερα πήρα τηλ και με είπαν εάν έχω κάποιο θέμα με το ψυκτικό υγρό και τους είπα ότι έχει μέχρι στιγμής τίποτα δεν έχω παρατηρήσει.
Δες το πάντως γιατί εμένα με είπαν για εάν χάνει ψυκτικό υγρό κτλ.
Ο χρήστης Harris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
27-12-19, 22:23   #22
crazy bill

Το avatar του χρήστη crazy bill

Περιοχή: Ανατολική Αττική

Το φυσιολογικο ειναι σχετικο. Εφοσον σου αναψε ένδειξη κατα 90% εχεις το ιδιο θεμα με εμενα. Τοσο.λίγη απώλεια δεν δικαιολογείται να σου ανάψει χαμηλή στάθμη. Κατα πασα πιθανότητα χανει και εσενα κατω απο το παγουρι που εχει την φυσα του αισθητήρα. Για βγαλε την φυσα και δες εαν ειναι νοτισμενη...εαν ειναι τοτε πας για αλλαγη παγουριου με κοστος κανα 100€ γνησιο απο bmw οπως το πξρα και εγω. Ακομα δεν το εχω βαλει βεβαια. Επισης μεχρι να το φτιαξεις εαν ειναι αυτο βεβαια και δεν θες να σου σπαει τα νευρα με μυνήματα που να λενε χαμηλή στάθμη και τα σχετικα οταν βγαλεις την φυσα καθαρισε την και μεχρι να ξανα νοτιστει δεν θα σου εμφανίσει μυνημα. Εγω τουλαχιστον ετσι εχω κανει μεχρι να το φτιάξω.

Οταν λες ανακληση το ψυκτικό υγρο τι εννοείς? Οτι εχει θεμα το υγρό ή το δοχειο? Τι σου ειπαν ακριβως? Επισης Ποιο μοντελο εχεις εσυ και τι χρονολογίας?
27-12-19, 22:31   #23
patsio

Drives: F20 116d ED
Δεν γνωρίζω κάτι για ανάκληση ούτε με ειδοποίησαν, έχω δωρεάν service μέχρι τον Ιούλιο του 2020! Θα το παρακολουθήσω, αύριο φεύγω ταξίδι, θα γυρίσω μετά την Πρωτοχρονιά. Για διαρροή χοντρή πάντως δεν φαίνεται, στη πυλωτή που παρκάρω κάποιο σημάδι θα άφηνε.
Ο χρήστης patsio είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
27-12-19, 22:48   #24
crazy bill

Χοντρή διαρροή δεν ειναι αλλα θα πρεπει να φτιαχτεί εαν χανει απο εκει που σου λεω. Θεωρω κ εγώ δεν θα εχεις θεμα να το φτιαξεις μετα απλα αν σου ξανα αναψει ριχνε καμιά ματια να δεις οτι οντως εχει υγρο μεσα. Καλα να περασεις και καλες γιορτες να έχεις με υγεια και αυτα φτιάχνονται.
28-12-19, 14:31   #25
Harris

Στο site για τις ανακλήσεις https://www.bmw.gr/el/topics/offers-...NvbS5nci9ibXc=

Επίσης εμένα με έβγαλε κάποια τεχνική ενέργεια.
Είναι ένα info το οποίο σε ρωτάνε αυτοί εάν έχεις κάποιο πρόβλημα με το ψυκτικό υγρό ή σε έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το αμάξι και εάν ναι τότε πας για έλεγχο και για αλλαγή είναι μέσα στην ανακληση.

F20 116d 2013 έχω
Ο χρήστης Harris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-12-19, 16:38   #26
crazy bill

Εχεις δεν εχεις θεμα με το υγρό εφοσον είναι ανάκληση καλο ειναι να το πας. Και εμένα το ιδιο μοντέλο ειναι αλλα δεν μου λεει κατι αλλο για τεχνική ενέργεια. Περα απο το θεμα με την egr που το ειχα παει παλιά,τωρα δεν μου γράφει κατι αλλο.
28-12-19, 19:49   #27
patsio

Drives: F20 116d ED
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Harris Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο site για τις ανακλήσεις https://www.bmw.gr/el/topics/offers-...NvbS5nci9ibXc=

Επίσης εμένα με έβγαλε κάποια τεχνική ενέργεια.
Είναι ένα info το οποίο σε ρωτάνε αυτοί εάν έχεις κάποιο πρόβλημα με το ψυκτικό υγρό ή σε έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το αμάξι και εάν ναι τότε πας για έλεγχο και για αλλαγή είναι μέσα στην ανακληση.

F20 116d 2013 έχω
Ούτε έμενα βγάζει κάτι.
"Το πλαίσιο που πληκτρολογήσατε δεν ανήκει σε κάποια Τεχνική Διορθωτική Ενέργεια ή Ενέργεια Ανάκλησης."
Ο χρήστης patsio είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-01-20, 16:03   #28
crazy bill

Σημερα βρηκα χρονο και έφτιαξα το παγουρι. Οπως βλέπετε και απο την φωτογραφια έχανε οντως απο κάτω απο την φύσα του αισθητήρα. Μπηκε και καινουριο αντιψυκτικό της bmw και ολα κομπλε! Επισης αλλαχτηκαν και βαλβολινες αλλα θα γραψω σε άλλο ποστ γι αυτά. Οριστε και μια φωτο απο το παγουρι οπου εχανε.... https://ibb.co/YZQV2bj

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ms_kostakiss : 14-01-20 στις 22:58 Αιτία: Προθήκη φωτογραφίας
Ο χρήστης crazy bill είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-01-20, 19:24   #29
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
ε το τσογλανακι!! σε αναστατωσε!
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-01-20, 19:39   #30
crazy bill

Εχουν και αυτα τα δικα τους,χαχαχαχα. Παντως ειναι περίεργη σαν διαρροή,χανει απο τα πινακια που κουμπωνει ο αισθητήρας. Ας υπάρχει σαν θέμα μην τυχει και σε κανεναν αλλον. Επίσης κραταω μια μικρή επιφύλαξη μηπως μου εχει χαλάσει και την φύσα του αισθητήρα απο καμιά οξείδωση που έπεφταν υδρατμοί πανω του. Αυτο θα το δειξει ομως το μελλον εαν ξανα αναψει τίποτα. Προς το παρών δουλευει μια χαρα καθως την καθαρίσαμε και ρίξαμε και σπρέι.

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές