116 f20 spor line αλλαγη κινητηρα!! - Page 3 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
06-09-12, 08:59   #21
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Ουτε στο ελαχιστο. Ειναι ολοκαινουργιο και σε λιγο θα εχει ολοκαινουργιο κινητηρα που θα μπει σε εξουσιοδοτημενο. Don't worry. Ουτε καν το αναφερεις αν θες να το πουλησεις.
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 09:01   #22
sliolis

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιωαννα.κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθες μιλησα με την αντιπροσωπια για να δω ποτε θα παρω επιτελους το αυτοκινητο μου......ακομα δεν εχει φτασει καν ο κινητηρας.....τι να πω.....πηρα τα κεντρικα και σημερα περιμενω απαντηση(παντως η αντιπροσωπια δεν ηθελε να μιλησω με τα κεντρικα...γιατι??) ειμαι σχεδον ολο το καλοκαιρι χωρις αμαξι .....ελεος....να ρωτησω και κατι ακομα....αυτη την στιγμη αν πω οτι πουλαω το αμαξι μου,πεστε μου δεν εχει χασει την αξια του???
Δεν ξέρω σε ποια αντιπροσωπεία απευθύνθηκες, αλλά γενικώς κι αυτοί κρατούν κάποια διαδικασία ή πρωτόκολλο.

Συνήθως η παραλαβή παίρνει ως και 10 εργάσιμες αφού έρχονται από Γερμανία και δεν στοκάρονται εδώ.

Και προς Θεού μην το πουλήσεις. Η ατυχία είναι μεγάλη αλλά μην την αφήσεις να σ' επηρεάσει τόσο πολύ και κάνεις κάτι τόσο... κουτό.

Με δικαίωμα στο όνειρο...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 09:33   #23
ιωαννα.κ

Drives: F20 116i
οχι σιγουρα δεν θα το πουλησω αλλα θελω να πω οτι σαν αμαξι μετα απο αυτο που συνεβη εχει τσεκαριστει.... το αυτοκινητο το εχω απο 20 αυγουστου στο συνεργιο της επισημης αντιπροσωπειας και ξερω οτι θελει 10 μερες για να ερθει η μηχανη απο γερμανια.....απο ασπροπυργο ποσες ακομα θελει δηλαδη....μπορει να γρινιαζω συνεχεια αλλα μολις το πηρα του εβαλα και σκουρες μεμβρανες....... το προσεχα σαν τα ματια μου και δεν προλαβα να το χαρω sorry αν σας κουραζω !!!
Ο χρήστης ιωαννα.κ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 11:08   #24
e46compact

Drives: com -
Σαφέστατα δεν πρέπει να το πουλήσεις.

Σιγουρέψου μόνο ότι κατά την αφαίρεση του ενός μοτέρ και την τοποθέτηση του άλλου δεν θα γίνουν γρατζουνιές είτε στον χώρο του κινητήρα, είτε στο καπώ (που πρέπει να αφαιρεθεί και να επανατοποθετηθεί μετά) είτε στα φτερά από απρόσεκτους μηχανικούς, είτε γενικός οπουδήποτε κατά την παραμονή του στο συνεργείο.

Ψάξε το αυτοκίνητο εξονυχιστικά.
Ο χρήστης e46compact δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 12:17   #25
sliolis

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Κατά τα δικά μου κριτήρια το αμάξι δεν έχει χάσει αξία αφού αλλάζει ο κινητήρας.

Αν είχε επισκευή τότε θα άλλαζα γνώμη.

Λίγη υπομονή και σύντομα θα χαίρεσαι πάλι το αυτοκίνητο σου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Με δικαίωμα στο όνειρο...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 13:22   #26
[email protected]

Το avatar του χρήστη V@GGELIS

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ

Παράθεση:
οχι σιγουρα δεν θα το πουλησω αλλα θελω να πω οτι σαν αμαξι μετα απο αυτο που συνεβη εχει τσεκαριστει.... το αυτοκινητο το εχω απο 20 αυγουστου στο συνεργιο της επισημης αντιπροσωπειας και ξερω οτι θελει 10 μερες για να ερθει η μηχανη απο γερμανια.....απο ασπροπυργο ποσες ακομα θελει δηλαδη....μπορει να γρινιαζω συνεχεια αλλα μολις το πηρα του εβαλα και σκουρες μεμβρανες....... το προσεχα σαν τα ματια μου και δεν προλαβα να το χαρω sorry αν σας κουραζω !!!

εγω σε καταλαβαινω! και γω στο μηνα πανω που ειχαμε αρχισει να γνωριζομαστε καλα με τη μπεμπουλα μου τρακαρα με ζωο που μου πεταχτηκε στο άκυρο στο δρομο και αλλαχτηκε ολη η πρόσοψη(πλαστικα μόνο ευτυχως).
-Υπαρχει και σχετικο θέμα απο τοτε εδω στο forum-

Είχα αγανακτήσει και γω τοτε ομως δε με πηρε απο κατω γιατι ειχα τη συμπαράσταση της παρέας εδω μεσα οπως εχεις και συ τωρα.

Ντάξει η δικη σου περιπτωση μπορει να ειναι λιγο πιο λεπτη γιατι μιλαμε για αλλαγη κινητηρα ομως αυτη την καθυστερηση που ζεις τωρα την πέρασα και γω περιμενοντας ποτε θα με παρουν τηλεφωνο οτι επιτελους ηρθαν τα πραγματα για να ξεκινησουν οι εργασιες.

Οποτε υπομονη και σε λιγες μερες θα απολαμβανεις και παλι το αυτοκίνητο σου με το ολοκαίνουριο ατόφιο μοτερ επανω.
06-09-12, 15:27   #27
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Drives: F31 M
Καταλαβαινουμε πως νοιωθεις, και εγω το ιδιο θα ενοιωθα, μιας και πραγματικα το εχω λατρεψει αυτο το αμαξι (ιδιο με το δικο σου), και του εβαλα και γω μεσα στο καλοκαιρι μεβρανες και γενικως ολο ψαχνομαι για διαφορα (αχ αυτη η κριση) ...........αλλα τωρα για σενα θελει υπομονη και να μη σε παρει απο κατω, γιατι πραγματικα μια αλλαγη κινητηρα ειναι οπως σε ολα μια αντικατασταση και οχι επισκευη, ιδιο δλδ με πριν.

Υπομονη λοιπον και τα καλυτερα ερχονται και θα ξεχασεις αυτη τη περιοδο.
Ο χρήστης frezas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 15:33   #28
ιωαννα.κ

Παντως να για να πω και την αληθεια πηγα στο συνεργειο για να δω τι γινετε και επαθα την πλακα μου εκτος οτι ο χωρος ασταφτε απο καθαριοτητα και οργανωση το αυτοκινητο μου το ειχαν σε ενα ειδικο μερος οπου ειχαν βαλει δερματινα υφασματα στα πλαινα για να μην γρατζουνιστουν τα φτερα....ειμαι σιγουρι δηλαδη οταν θα το παρω δεν θα υπαρχει θεμα γρατζουνιας....να ρωτησω παλι κατι??? στο book service θα γραφει οτι εχει αλλαχτει ο κινητηρας???
Ο χρήστης ιωαννα.κ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-09-12, 15:36   #29
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Παράθεση:
Χθες μιλησα με την αντιπροσωπια για να δω ποτε θα παρω επιτελους το αυτοκινητο μου......ακομα δεν εχει φτασει καν ο κινητηρας.....τι να πω.....πηρα τα κεντρικα και σημερα περιμενω απαντηση(παντως η αντιπροσωπια δεν ηθελε να μιλησω με τα κεντρικα...γιατι??) ειμαι σχεδον ολο το καλοκαιρι χωρις αμαξι .....ελεος....να ρωτησω και κατι ακομα....αυτη την στιγμη αν πω οτι πουλαω το αμαξι μου,πεστε μου δεν εχει χασει την αξια του???

Δεν σου εχουν δωσει οχημα αντικαταστασης?! Τουλαχιστον απαραδεκτοι αν οχι!

Κι εννοειται πως εχει χασει αξια.
06-09-12, 17:53   #30
giannis 79

Το avatar του χρήστη giannis 79

Drives: Ε87 116i
σιγα μην της δωσαν οχημα,εκτος και αν χρυσοπληρωσε 5 χρονια την εγγυηση....

Bookmarks

Tags
116, αλλαγη, κινητηρα, f20, χιλιομετρα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές