bmw σειρα 1 116i..προβλημα συνεχεια.. - Page 38 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
02-07-20, 12:08   #371
dimcz

Drives: E84 X1 20i
+1000
Ο χρήστης dimcz δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-07-20, 12:39   #372
gpav

Drives: Ε87 116i
Τελικά κατέληξα σε καινουργιο Q3 όπως εγραψα και κάπου αλλού... και ελπιζω να μη μπλεξω ποτε σε θεμα τύπου "Q3...προβλημα συνεχεια..."

Το ηθελα το f20 αλλα αφενός τα καλα τα πουλάνε χρυσαφι (και δεν υπαρχει λόγος να δώσω 16-17 χιλιάρικα για αμαξι 7-8 ετών) και αφετέρου δε καλυπτε τις πιθανές μελλοντικές αναγκες μου (συν το γεγονός ότι ειπα να παω σε κατι πιο ψηλο μπας και σωσω τη μεση μου)
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-07-20, 12:35   #373
dimcz

Drives: E84 X1 20i
To Q3 ειναι πολυ καλυτεροΕπραξες σοφα.Καλοταξιδο και απροβληματιστο.
Ο χρήστης dimcz δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-07-20, 13:38   #374
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gpav Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά κατέληξα σε καινουργιο Q3 όπως εγραψα και κάπου αλλού... και ελπιζω να μη μπλεξω ποτε σε θεμα τύπου "Q3...προβλημα συνεχεια..."

Το ηθελα το f20 αλλα αφενός τα καλα τα πουλάνε χρυσαφι (και δεν υπαρχει λόγος να δώσω 16-17 χιλιάρικα για αμαξι 7-8 ετών) και αφετέρου δε καλυπτε τις πιθανές μελλοντικές αναγκες μου (συν το γεγονός ότι ειπα να παω σε κατι πιο ψηλο μπας και σωσω τη μεση μου)
ποιο ψηλο μονο καλο δεν ειναι για μεση στις στοφες. αν δεν εχεις τα πλαινα στο καθισμα να φουσκωνουν και να κραταει την ΟΜ αλλα και την οπισθια κλιση να μπει πισω η λεκανη να κλειδωσει να σε κραταει σταθερο. θελει ημισκληρη αναρτηση και να μην κανει μεγαλη διαστρεβλωση το αμαξωμα γιατι ετσι θα σε φερει να κανεις κλιση στην ΣΣ και να κανει τσιμπημα στο νευρο αν εχεις κανει το δισκο
09-07-20, 14:37   #375
gpav

Drives: Ε87 116i
μπα δεν ειναι τόσο τραβηγμενο το θεμα μου, απλα με τη θεση οδηγησης του ασσου συχνα πυκνα με επιανε εντονος πονος χαμηλα... συν το γεγονός ότι ζοριζόμουν πολυ να βγω πλεον...
με αυτό εκανα ταξιδι 1400 χλμ και ειμαι πολυ κομπλε, ελπιζω να κρατησει ετσι (και η μεση και το αμαξι)

κακα τα ψεματα παντως, όσο καλο και αν ειναι, δε στρίβει όπως ο ασσος που ειχα... (οχι οτι τα σημερινα FWD Bmw θα στριβουν αλλα να ειχαμε να λεγαμε)

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimcz Εμφάνιση μηνυμάτων
To Q3 ειναι πολυ καλυτεροΕπραξες σοφα.Καλοταξιδο και απροβληματιστο.

Ευχαριστώ θερμα, θα κινουμαι παντως στα περιξ οπως και να το κάνουμε ! Ελπιζω και εγω στο απροβληματιστο
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-07-20, 23:14   #376
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
καλυτερο μπορει να ειναι αλλα για μενα δεν ειναι και ομορφοτερο,παιζει κιαυτο ενα ρολο...οταν βγηκε το Q3 μου αρεσε πολυ,αλλα οπως καθε αουντι το βαριεμαι γρηγορα.οχι επειδη εχω στην κατοχη μου αλλα παντα ελεγα οτι η μπεμπα εχει τα πιο διαχρονικα σχεδια,γκα@λωνουν πολλα χρονια μετα ακομα.

στον ασσο εχω και εγω μεγαλο θεμα για να μπω,να βγω..εχει να κανει με την εργονομια της θεσης οδηγησης ως προς το μπες - βγες. γιατι ως προς την οδηγηση δενε χω κανενα απολυτως θεμα,ουτε με την μεση ουτε τιποτα και εχω προβληματακια εκει.για μενα η θεση οδηγησης στον ασσο ειναι ιδανικη.
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-07-20, 23:43   #377
BitGenaration

Το avatar του χρήστη BitGenaration

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116d ED
Να λεμε μια αληθεια -εκτος αν φταιει που εχω τα απλα καθισματα- ο συνδιασμος μετριας οσφυικης υποστηριξης με το οτι τα πεταλια ειναι ελαφρως αριστερα δεν βοηθαει πολυ αν εχεις θεματα μεσης.

Τωρα σαν υψος θεσης αν την κατεβασεις τερμα και ρυθμισεις τα πλαινα ειναι ισως απο τις αγαπημενες μου που εχω κατσει.
Ο χρήστης BitGenaration δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-07-20, 08:39   #378
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
ειναι το κεντρικο τουνελ λογω πισω κινησης.
και εγω τα απλα εχω αλλα ειμαι ικανοποιημενος και εχω και θεμα μεσης.και στην ιδια ρυθμιση.ειναι εργονομικα,για απλη,πολυ καλα φτιαγμενη.
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-07-20, 10:02   #379
BitGenaration

Το avatar του χρήστη BitGenaration

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116d ED
Καλα ναι και τη συγκριση που κανω, την κανω βαση ενος υπεροχου καθισματος ενος v40 που ειχα δοκιμασει καποτε. Η αληθεια ειναι οτι ξεκιναω να πιανομαι καπου στις 3 ωρες οδηγηση οποτε ειναι σιγουρα ανω του ΜΟ σαν κατασκευη.

Τα ελαφρως αριστερα πεταλια και το οτι δεν ειναι στο ιδιο υψος παντα το γκρινιαζω κι ας ξερω γτ.....
Ο χρήστης BitGenaration δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές