Μόνιμα αναμενη η ένδειξη θερμοκρασίας σε C650Gt - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Μοτοσυκλέτες BMW » Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας » Μόνιμα αναμενη η ένδειξη θερμοκρασίας σε C650Gt

Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας Τεχνικά θέματα, Service κλπ για όλες τις μοτοσυκλέτες BMW εκτός των παραπάνω σειρών R, F και K. ΣΗΜΕΙΩΣΗ:θέματα_που_αφορούν_όλες_τις_σειρές_ανήκουν_εδω.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
21-04-17, 11:37   #11
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
΄Kαλή σου μέρα, Χριστός Ανέστη!
Μα ο οδηγός-κατάλογος έχει τιμή 48 δολάρια, πες 50 + ΦΠΑ + κάποιο κέρδος για το μαγαζί, άντε κι ένα καφέ για το μάστορα, ας πούμε 90€!!
Στον δε κατάλογο ανταλλακτικών αυτοκινήτων BMW ο ΙΔΙΟΣ αισθητήρας έχει τιμή 30κάτι € -όχι $$-....:
https://www.etkbmw.com/bmw/EN/search...43/ECE/11_3173, το Νο 9.
Δηλαδή ο μπαγλαμάς πόσα ευρώ έβγαλε παραπάνω??
O original (Delphi δηλ) έχει στο ebay (http://www.ebay.de/itm/Sensor-Kuhlmi...wAAOSwKOJYIJF2) τιμή λιανικής 13€. Οι "ότι να 'ναι" από 6 έως 10€.
Κι αν σου πήρε τόσα για ένα πραγματάκι πιο μιρκό κι από φελλό μπουκαλιού ΤΙ σου έχει πάρει για τα υπόλοιπα???
Φιλική πρόταση: μην ξαναπάς εκεί.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-04-17, 21:22   #12
PantelisSerres

Drives: C 650
Δεν είναι αυτός ο αισθητηρας που έχει πρόβλημα είναι ο αισθητηρας θερμοκρασίας και στάθμης λαδιού .... για αυτό και μόνιμα ειχε 160 βαθμους στον εγκέφαλο το λάδι καθως και δεν μου έδειχνε την στάθμη στο κατραν έβγαζε παυλες και αυτος ο αιθητηρας οπως και ο αισθητηρας θεμοκρασιας νερού ανάβει την ένδιξη θερμοκρασιας κινητήρα. στο manual που μου έδωσες τον έχει 168 δολάρια ... το σταντ πρέπει να αλλαχθεί όλο γιατί εγινε αναβάθμιση με αποτέλεσμα να μην ταιριάζει τπτ από το παλιό στην νέα βάση και επειδή λυπήθηκε που ξέφυγα πολύ του μπαγκετ μου ειπε ότι ούτε για το σταντ ούτε για τον εσθητηρα θα μου χρεώσει εργατικά ούτε για την αλλαγή από το καπάκι της βενζίνης . Τα εργατικά για όλα μου είπε είναι 100 € και αφορούν το γενικό σέρβις μόνο .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο χρήστης PantelisSerres δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-04-17, 21:23   #13
PantelisSerres

Drives: C 650

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο χρήστης PantelisSerres δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-04-17, 21:47   #14
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Τζάμπα του τα 'χωσα..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές