Συνεργεια ΒΜW - Page 23 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
12-03-19, 17:52   #221
Mak11s

Περιοχή: Aθήνα

Drives: E30 316i
E30 Συνεργείο

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ!
Διορθώσετε με αν γράφω σε λάθος section απλώς δεν έβρισκα κάτι πιο συγκεκριμένο..
Είχα ένα μικρό τρακαρισματακι με το 30αρι μου συνεπώς θα ήθελα να μου προτείνετε αν μπορείτε κάποιον άνθρωπο , συνεργείο(Αθήνα) που να έχει εμπειρία στα συγκεκριμένα μοντέλα μιας και είμαι νέος και άπειρος να μην με πιάσουν κορόιδο
Ευχαριστώ πολύ!!
Ο χρήστης Mak11s δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-03-19, 19:41   #222
crazy bill

Περιοχή: Ανατολική Αττική

Drives: F20 116d
Αν και ειχα ξανα αναφέρει παλαιοτερα για ενα συνεργειο αλλά δεν μου ειχε απαντήσει κάποιος προφανώς γιατί δεν θα ηξερε....μηπως μπορει καποιος να προτείνει αναμεσα σε bmw tsoutras service(αγιος στεφανος), bmw test car(Παλλήνη), sittas bmw(γερακας) και τελευταιο που το εχω δει κάμποσο καιρό το eastern attica service bmw(Σπάτα) μπορει να μου πει απόψεις και πιο προτείνει απο αυτα εαν εχει εμπειρία?
10-09-19, 15:43   #223
crazy bill

Μπορει κάποιο παιδι να μου πει ποσο του εχουν παρει σε αντιπροσωπεία για αλλαγή λαδιων 5.2 λιτρα συν φιλτρο λαδιού και έλεγχο εννοειται γενικα(bmw λαδια 5/30). Εχω μία απορία για ενα φιλο που πληρωσε σε αντιπροσωπεια 180€ μονο γι αυτα και μου φάνηκαν παρα πολλά! Εγω το παω εκτός σε εξειδικευμένο bmw,δεν το εχω παει ποτε αντιπροσωπεία μιας και το εχω παρει μεταχειρω. Εγω παντως δίνω μαξ 100€ για αυτα. Πολλα δεν ειναι ρε παιδια 180€? Ποσο λενε συνήθως γι αυτο?
10-09-19, 16:31   #224
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
βρε μπιλ εσυ εισαι σχετικα παλαιος εδω μεσα ,θα επρεπε να τα εχεις διαβασει αυτα.τοσο ειναι.αν ειναι ντιζελ πιο πολλα.
δες εδω:

https://www.bmw.gr/el/topics/offers-...EwNi1kZXRhaWw=
Ο χρήστης player είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-09-19, 17:17   #225
crazy bill

Χαχαχαχαχα δικιο εχεις και τα εχω διαβάσει αλλα δες,ας πουμε λεει oil service απο 90€,τεράστια διαφορα σε σχέση με το 180€ που εδωσε ο φιλος και ηθελα και μια γνώμη απο καποιον που εχει πάει πρόσφατα αντιπροσωπεία γι αυτο και εγραψα και ολας. Τι να πω, παντως την επόμενη απο οτι μου ειπε δεν θα ξανα πατήσει αντιπροσωπεία για λαδια τουλάχιστον.
10-09-19, 17:48   #226
player

μηπως του χρεωσαν και φιλτρο καμπινας μαζι? γιατι ετσι φαινεται..μια φορα πηγαν να μου το χρεωσουν και εμενα γιατι καταλαβαν λαθος,δεν το ηθελα.οταν ομως πηγα να υπογραψω την αιτηση επισκευης και ειδα παραπανω χρεωση ενω ηξερα δια τηλεφωνουν ποσο κοστιζει,ειδα το λαθος τους.
επρεπε να το ψαξει.
σαυτα επειδη ειναι απο την εταιρεια προσφορα δεν κανουν ουτε εκπτωσεις ,ουτε παραπανω κοστολλογησεις.μαλλον του χρεωσαν και φιλτρο καμπινας.αλλα ρε παιδια ποσες φορες θα το πουμε? θελω να κανω μια δουλεια ,ρωταω απο πριν την χρεωση τηελφωνικα αλλα μπορεις να πας εκει αυτοπροσωπως να ζητησεις εγγραφα την προσφορα πριν κλεισεις ραντεβου. οποτε αν κατι υπερχρεωθει κατα λαθος ,εχεις το χαρτι και το ακυρωνεις,δεν το πληρωνεις.
Ο χρήστης player είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-09-19, 18:51   #227
JohnDro

Περιοχή: Θεσσαλονίκη

φίλτρο λαδιού και εργασία 40 ευρώ. Τα λάδια, τους τα έδωσα εγώ.
Ο χρήστης JohnDro είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-09-19, 18:59   #228
crazy bill

Οχι το ειδε ξεκάθαρα τέτοια τιμή μονο με λαδια φιλτρο λαδιού. Εχεις απόλυτο δίκιο ετσι ειναι οι σωστες δουλειές.
10-09-19, 22:15   #229
player

ξερεις ηθελα να προσθεω κατι που εγινε σε αντιπροσωπεια εδω. επειδη θα εκανα και κατι μηχανικο ,παντα παω σε αντιπροσωπεια για μηχανικα για να εχω εγγυηση απο εταιρεια και οχι τον λογο του ιδιοκτητη συνεργειου.ειναι μια νοοτροπια που κτιστηκε με πολυ περιπετεια στα 30 χρονια μεσα στα συνεργεια απο αντιπροσωπειες μεχρι υπογεια για το που θα κανω τι.

επειδη λοιπον πηγα για τα μηχανικα ,παιρνω μαζι και τα λαδια -φιλτρα μου και να κανω και μια αλλαγη εκει χρεωνοντας μου τα σχετικα εργατικα μονο.δινω στον υπαλληλο τα λαδια ενα 4αλιτρο καστρολ και ενα μονολιτρο γιατι παιρνει 4.250. το 1μονολιτρο ειχε μεσα 0.500 λιτρα δλδ. θα εβαζε ολο το 4λιτρο και 0,250 απο το αλλο,οποτε στην επομενη θα αγοραζα μονο ενα 4αλιτρο και ημουν κυριος.

και οταν φερνει το αμαξι βλεπω τα κουτια στο πορτ-μπαγαζ και ηταν αδειο ολο το μισαλιτρο.παω στον τεχνικο συμβουλο και του λεω ,τι γινεται εδω? φερνουμε δικα μας λαδια για να βαλουμε αυτα που θελουμε και να γλυτωσουμε και καποια κοστη και εσεις μας χρεωνετε ενα μπουκαλι ακομα δλδ τζαμπα τα μειωμενα κοστη?

ε αφου μιλησε με τον υπαλληλο και το παραδεχθηκε μου αφαιρεσε ενα ποσο που αξιζε το μπουκαλι για το λαθος τους.
αυτο για να δεις οτι ολα εξαρτωνται απο το πως συνενοησε και κινεισαι και με ποιους και πως μιλας.
Ο χρήστης player είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
πελατης, καταξιωση, οικονομια, οργανοση, επισκευη, φροντιδα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές