Καδένα E39 M52TUB20 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
03-11-17, 16:14   #1
dim39

Το avatar του χρήστη dim39

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E39 520ι
Καδένα E39 M52TUB20

Καλησπέρα στην ομάδα.
Θα ήθελα να μοιραστώ την απορία μου μαζί σας.Το Ε39 μου(Μ52TUB20) θεωρώ πως έχει αρκετά χιλιόμετρα στην πλάτη του. Όταν το βάζω μπροστά (όταν είναι κρύο)αφού πέσουν οι στροφές και ξεκινήσω μετά τις 2.000rpm κάνει ένα γρρρ πρέπει να έχεις καλό αυτί για να το ακούσεις. Δεν είναι έντονος ο ήχος(ειδικά με κλειστά παράθυρα στο 39 δεν έχεις καμία ακουστική από έξω)μόνο όταν έχεις ανοιχτό παράθυρο ακούγεται. Από τα vanos να πω δεν γνωρίζω σαν ΄βράχνιασμα΄...αλλά όταν η θερμοκρασία μου πάει στους 90 βαθμούς όλα ακούγονται κανονικά.
Εν τέλη μέχρι να ζεσταθεί δεν ξεπερνάω ποτέ τις 2.000rpm
Βέβαια τώρα που ήρθε η ώρα του service θα βάλλω ένα αντιτριβικό λάδι που μου είπε ο φίλος ο Γιάννης μήπως δω καμιά καμιά βελτίωση εσείς τι πιστεύεται ότι να είναι?Καδένα δεν έχω αλλάξει ποτέ!
Ο χρήστης dim39 δεν είναι συνδεδεμένος  

04-11-17, 14:11   #2
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Δημήτρη η καδένα δε θέλει αλλαγή αλλά ο υδραυλικός ρεγουλατόρος της σίγουρα χρειάζεται αντικατάσταση. Ζήτα από το συνεργείο να τον αλλάξουν, δεν θέλει παραπάνω από δύο λεπτά η δουλειά και το κόστος του ανταλλακτικού θα πρέπει να 'ναι στα 25-30 €.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-11-17, 16:52   #3
dim39

Το avatar του χρήστη dim39

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E39 520ι
Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ θα το αναφέρω στον μηχανικό μου αυτό που μου είπες για ότι νεότερο θα ενημέρωσω!
Ο χρήστης dim39 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές