Ελαστικα Τεχνολογιας Runflat (RFT) - Page 57 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Ελαστικά & Αναρτήσεις Το ήμισι του παντός...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
08-11-18, 18:17   #561
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
ισχυουν και οι 2 αποψεις εδω μεσα..οι λαστιχαδες πιστευουν αυτο που λεει ο taz ,ενω εδω μεσα και απο ειδικους τεχνικους νυν και πρωην συμφορουμιτες εχει ειπωθει οτι το σωστο ειναι αυτο που λεει ο dimcz..
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
08-11-18, 23:02   #562
anton

Drives: F30 316
εμενα στην F30 οπου και να βαλω τις ροδες και μπρος και πισω και χιαστι δεν υπαρχει θεμα οι αισθητηρες προσαρμοζονται και δειχνουν τη σωστη πιεση. και το καταλαβαινω γιατι εχω αλλη πιεση μπρος και αλλη πισω, επισης στην F30 2015 δειχνει σε καθε τροχο ποση πιεση εχει
Ο χρήστης anton δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-11-18, 01:28   #563
Chris_kor

Drives: F20 lciB37
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannis116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να είμαι σίγουρος, επειδή βλέπω ότι έχεις τη σειρά F, νομίζω ότι σε αυτά τα μοντέλα μπορεί και να ισχύει ο κάθε τροχός τον αισθητήρα του, γιατί σε αυτά τα μοντέλα στην οθόνη σου δείχνει και το ποια ρόδα έχει χάσει τον αέρα. Στο E87 δεν σου δείχνει σε ποια ρόδα, απλά η οθόνη σου βγάζει χαμηλή πιεση. Το πού είναι πρέπει να το δείς μόνος.
Ναι φίλε για τα F series εννοούσα όπου έχουν αισθητήρα σε κάθε ρόδα.. Στο E87 δεν έχεις αισθητήρα πίεσης σε κάθε ρόδα.. ίσως δείχνει την ένδειξη όπως αναφέρθηκε από τα παιδιά.

Είχα πριν το E87 και ήξερα πως η ένδειξη για τα λάστιχα υπήρχε ώστε να καταλάβεις ότι πας σχεδόν χωρίς αέρα και ότι θα «δουλέψει» το runflat και αν το άφηνες χωρίς άμεση επισκευή(που κανονικά δεν επισκευάζονται) το λάστιχο χρειαζόταν αντικατάσταση..
Αλλά έλεγχο πίεσης σε κάθε ρόδα από το idrive όπως έχω τώρα δεν είχα φυσικά..
Ο χρήστης Chris_kor είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-11-18, 08:41   #564
dimcz

Drives: E84 X1 20i
Σε KIA proceed λογω υγραεριου καταργηθηκε η ρεζερβα,οταν βγηκαν τα Brigestone Driveguard, που μπαινουν και σε απλες ζαντες, τα βαλαμε μαζι με τους πιο κατω αισθητηρες.Στη επομενη αλλαγη ελαστικων θα τους βαλω και στο Ε84.

https://www.ebay.com/itm/Auto-Car-Ci...5YoaJo&vxp=mtr
Ο χρήστης dimcz είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
αερας, Bridgestone, continental, dunlop, λαστιχο, EH2, EH2+, Extended Hump, H2, ρεζερβα, τρομπα, RTF, runflat, TPMS, ελαστικά

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές