Αναβαθμιση infotainment 520! - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Αξεσουάρ ,Εξοπλισμός & Περιποίηση αυτοκινήτου Φροντίστε το "μωρό" σας...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
16-06-20, 17:24   #1
Span

Drives: F10 520d
Αναβαθμιση infotainment 520!

Κλαησπερα σε όλους ,εδω και λόγο καιρό κατοχος

BMW 520 d του 2015 ,μεταχειρισμένη .
ΕΝδιαφερομαι να αναβαθμίσω το infotainment με αρχική σκέψη να βαλω το professional της μαμας εταιρίας για λόγους συμβατότητας .
Μου πρότειναν ομως να βαλω καλυτερα aftermarket οπότε ξεκίνηση ερευνα αγοράς .
Ενδιαφέρομαι για navigation ,δυνατότητα καμερας οπισθοπορείας και ίσως καμερα μπροστα (όσο ψαχνεις μπαίνουν ιδέες) και αφού πρόκειται να ανοιχτεί ταπετσαρία

(και μόνο που το σκέφτομαι ιδρώνω) και επειδη το αμαξι δεν ειναι εξοπλισμένο και συναγερμός .
Θα ήθελα λοιπόν πληροφορίες αν κάποιος απο εσάς εχει κάνει αναλογες εργασίες και ανε εχετε υπ'οψιν κάποιον καλο και σχετικό ηλεκτρολόγο .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ο χρήστης Span δεν είναι συνδεδεμένος  
17-06-20, 10:50   #2
ln()

Το avatar του χρήστη ln()

Drives: F46 220dx
Αν είσαι στη Θεσσαλονίκη εγώ έβαλα συναγερμό στην Directed/iCan. Για τα υπόλοιπα συζήτησα μαζί τους, αλλά για την ώρα τσιγκουνεύομαι.
Ο χρήστης ln() δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
17-06-20, 23:27   #3
Span

Είμαι Αθήνα αλλά δεν θα είχα πρόβλημα να ανέβω Θεσσαλονίκη. Θα επικοινωνήσω μαζί τους για περισσότερες πληροφορίες.
Έισαι ευχαριστημένος από συναγερμό και εγκατασταση;
Ο χρήστης Span δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-06-20, 15:21   #4
ln()

Το avatar του χρήστη ln()

Drives: F46 220dx
Έβαλα Clifford που θεωρούνται κορυφαίοι, μάλιστα ζήτησα ειδικά να ΜΗΝ χρησιμοποιήσουν το χειριστήριο της BMW αλλά να έχει εξωτερικό. Το οποίο έχει beeper και σε ειδοποιεί αν χτυπήσει ο συναγερμός. Στο χωριό το δοκίμασα και πιάνει και σε 1km απόσταση. Η ιδέα ήταν όταν αφήνω το αυτοκίνητο σε παρκαδόρο του δίνω το δεύτερο μπρελόκ (που δεν έχει συναγερμό).

Ο εξωτερικός αισθητήρας (που κορνάρει αν πλησιάσεις πολύ κοντά στο αυτοκίνητο) είναι επιρρεπής στους κραδασμούς από λεωφορεία ή φορτηγά που περνάνε δίπλα, ή από μηχανές με κομμένες εξατμήσεις. Γνωρίζω ότι είναι συνηθισμένο θέμα, και έλεγα να μην βάλω εξωτερικό αισθητήρα, αλλά είπα ότι τόσα λεφτά δίνω, να μην τσιγκουνευτώ για αυτό. Τουλάχιστον απενεργοποιείται από το τηλεχειριστήριο αν χρειαστεί.

Υπάρχει κι ένα ακόμα θεματάκι: όταν κλειδώνω με τον συναγερμό (κι όχι με το κλειδί του αυτοκινήτου) δεν απενεργοποιείται το "πακέτο φωτισμού". Δεν το πήρα είδηση όταν έφυγα (ήταν μέρα). Και δεν έχω πάει ξανά στη Θεσσαλονίκη να μου το διορθώσουν. Απλά πρέπει να κλειδώνω με το κλειδί και μετά να οπλίζω τον συναγερμό, οπότε δεν κάνω ταξίδι ειδικά για αυτό!

Το συγκρεκριμένο μαγαζί είναι η αντιπροσωπεία της αμερικάνικης Directed, οπότε θα έχουν σίγουρα να σου προτείνουν εγκαταστάτη και στην Αθήνα.
Ο χρήστης ln() δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-06-20, 18:27   #5
Span

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, είμαι στο ψάξιμο και για οθόνη και για τον συναγερμό.
Θα επανέλθω με ότι νεότερο!
Ο χρήστης Span δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές