θυρα usb σε bmw E60 520i 2003 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Αξεσουάρ ,Εξοπλισμός & Περιποίηση αυτοκινήτου Φροντίστε το "μωρό" σας...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
26-06-20, 14:10   #1
Mar1440

Drives: E60 520i
θυρα usb σε bmw E60 520i 2003

Καλησπέρα σε όλους τους bmwδακηδες. Προσφατα αγόρασα την 520i του 2003 και μπορώ να πώ οτι είναι ένα ονειρικό αυτοκίνητο τόσο στην οδήγηση όσο και στην εμφάνιση. Αυτό που μου λείπει απο το αυτοκίνητο είναι μια θύρα usb για ωραία τραγουδάκια γιατί εντάξει 2020 δεν λέει να γράφουμε cd. Ρώτησα μια μέρα σε ένα μαγαζί τοποθέτησης ηχείων ηχοσυστημάτων κλπ και μου είπε οτι αυτά τα αυτοκίνητα δεν είναι ευκολο να δεχθουν ετσι απλα μια θυρα usb γιατι η μεταδοση σηματος γινεται με μικροινες (μπορει να το λεω χαζα συγνωμη απλα αυτα που καταλαβα μεταφερω). Οποτε ειτε χρειαζεται ενας ειδικος μηχανισμος για μεταφορα και επεκταση αυτων των ινων ειτε μια οθονη multimedia που θα εχει τα παντα. Εγω συνοπτικα για να μην κουραζω θα πω τι ψαχνω: καθαρα θυρα usb να παιζει τραγουδια. Αν γινεται δηλαδη να γλυτωσω τα 7 κατοσταρικα για οθονη και να βαλω μια επεκταση θα ειναι το καλυτερο. Σε καθε περιπτωση ειτε μπει οθονη ειτε οχι θελω να σιγουρευτω οτι αυτο που θα κανω δεν θα καταργησει καποια οποιαδηποτε λειτουργια του αυτοκινητου μου οπως: 1)η οθονη και η πληρης λειτουργικοτητα της (ραδιοφωνο, ενδειξεις, joystick κλπ), 2)κουμπια λειτουργιας και χειρισμου ραδιοφωνου και ηχου που βρισκονται στο τιμονι και τριτον και βασικοτερο οτι θα γινει σωστη δουλεια να γινουν ολα στην εντελεια χωρις να φαινονται ατελειες, χωρις να χρειαστει να καταστραφει κατι η να σπασει κατι κλπ..γιατι οπως καταλαβαινετε εχουμε γεμισει και απο μαστορες της συμφορας που για να φτιαξουν κατι χαλανε κατι αλλο. Ειμαι ψειρας οποτε οι ψειρες θα με καταλαβουν..θελω σωστη δουλεια. Οποτε στελνω εδω για να παρω γνωμες..ιδανικα απο κατοχους ιδιου μοντελου που κανανε παρομοια εγκατασταση η εχουν ρωτησει..και γνωμες για μαγαζια σε αθηνα που μπορω να απευθυνθω για να με εξυπηρετησουν και να μου προσφερουν καλες λυσεις με εμπειρια σε bmw. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη εάν κούρασα!
Ο χρήστης Mar1440 δεν είναι συνδεδεμένος  
04-07-20, 16:33   #2
kostas109

Drives: E46 325ti
Μπορεί να τοποθετηθεί εργοστασιακός εξοπλισμός αλλά γενικά κοστίζουν ακόμη και ως μεταχειρισμένα τα ανταλλακτικά που θα χρειαστείς
Ο χρήστης kostas109 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-07-20, 10:42   #3
Mar1440

Drives: E60 520i
Το γνωριζω οτι κοστιζουν. Δεν με ενοχλει το κοστος αλλα θελω να γινει σωστη δουλεια. Επισης οταν λες εργοστασιακα; Να αντικατασταθει η οθονη του αμαξιου με
Αλλη; Δεν θελω κατι τετοιο. Ακομη και απο την bmw να παραγγελνεται η οθονη αλλο ειναι το εργοστασιακο καο αλλο να βγαλεις την εργοστασιακη και να βαλεις μια αλλη. Αν γνωριζεις για ανθρωπους ειδικευμενους σε τετοια θεματα σε bmw η αν εχεις προσωπικη εμπειρια ακομα καλυτερα αν θες να μου προτεινεις καποιον. Ευχαριστω!
Ο χρήστης Mar1440 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-07-20, 15:01   #4
kostas109

Drives: E46 325ti
Όχι δεν γίνεται καμία αντικατάσταση.Όλα παραμένουν ως έχουν.Απλώς προσθέτεις κάποια εξαρτήματα ώστε να έχεις τις έξτρα λειτουργίες όπως usb και bluetooth και όλα εργοστασιακά πάντα τίποτε aftermarket

Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά στείλε προσωπικό μήνυμα.

Επίσης να αναφέρω ότι έχει γίνει σε αυτοκίνητα που έχουν τη μεγάλη οθόνη η οποία διαθέτει πλοήγηση και πολύ σωστά σου είπαν για τις οπτικές ίνες οι οποίες μπορεί να υπάρχουν ανάλογα με τον εξοπλισμό του αυτοκινήτου πχ αν διαθέτει τηλέφωνο από το εργοστάσιο,διαφορετικά σε περίπτωση που δεν έχει τηλέφωνο έχει οπτική ίνα μόνο για τη διάγνωση οπότε θα χρειαστεί εγκατάσταση μέχρι το χώρο αποσκευών με αρκετό κόστος
Ο χρήστης kostas109 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-07-20, 15:20   #5
ln()

Το avatar του χρήστη ln()

Drives: F46 220dx
Δεν έχει αναλογική είσοδο, να κοτσάρεις επάνω ένα USB music player ή και το κινητό και να τελειώνεις; Ή δεν έχεις κινητό με αναλογική έξοδο ακουστικών;
Ο χρήστης ln() δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές