Ξέφτισμα κεραμικού... - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Αξεσουάρ ,Εξοπλισμός & Περιποίηση αυτοκινήτου Φροντίστε το "μωρό" σας...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
12-07-12, 22:48   #1
Nikos320si
Υποπτέραρχος

Το avatar του χρήστη Nikos320si

Περιοχή: @ Lofos!

Drives: E90 320si
Ξέφτισμα κεραμικού...

Ξέφτισε το ceramic?

Πλάτωνα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 13-07-12 στις 00:12
Ο χρήστης Nikos320si δεν είναι συνδεδεμένος  

12-07-12, 23:35   #2
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Αυτο δεν φαινεται για ceramic....μαλλον κατι εχει πεσει πανω και βλεπω πως ειναι σχεδον πανω στην ταπα της βενζινης. Μηπως επεσε βενζινη απο κανενα βενζιναδικο και εμεινε εκτεθειμενο στον ηλιο μετα?

Σε καθε περιπτωση , επειδη η φωτο δεν ειναι καλη (τουλαχιστον απο την συσκευη μου) θα σου προτεινα απο το κανεις ποστ , να περασεις πρωτα απο την Williams η τον Πλατωνα να σου πουν. Ολα εξηγουνται και ολα βρισκονται απο κοντα και οχι απο φωτο.

Ενδιαφερουσα περιπτωση...
13-07-12, 00:09   #3
Nikos320si
Υποπτέραρχος

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδιαφερουσα περιπτωση...
Γιαυτό ακριβώς έκανα ποστ. Η ποιότητα δεν είναι καλή, αλλά το πρόβλημα φαίνεται.

Βενζίνη δεν έχει πέσει, άλλωστε είναι ΠΑΝΩ από τη τάπα. Όχι κάτω.

Περιμένω μια απάντηση και αν είναι κάτι που χρειάζεται περαιτέρω εξέταση, τότε θα πάω εκεί που πρέπει. Williams ή Πλάτωνα. Ένας ακόμα λόγος που έκανα ποστ.
Ο χρήστης Nikos320si δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
13-07-12, 00:44   #4
318cabrio

Το avatar του χρήστη 318cabrio

Περιοχή: Αthens

Drives: E46 320i
Φιλε Νικο με μια πρωτη ματια αλλα και με μια μεγενθυση που εκανα στη φωτο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι κατι εχει πεσει επανω αλλα και εχει υποστει τριψιμο...εξαλλου φαινονται και υπολειματα αλλα και οτι το συγκεκριμενο σημειο εχει τριφτει με καποιο τροπο...αν παρατηρησει καποιος καλα την φωτο θα δει αυτα που γραφω.

Οπως και να εχει παντως το καλυτερο θα ηταν να ερχοσουν ειτε να το εβλεπα εγω, ειτε να το εβλεπε ο πραγματογνωμονας της williams και να ηξερες ακριβως τι φταιει....

Εξαλλου εχεις εγγυηση για το συγκεκριμενο και απο οτι εχεις δει προηγουμενη φορα η ανταποκριση και η αντιμετωπιση ηταν αμεση και ειδες οτι εχουν την τεχνογνωσια αλλα και τα μεσα να δωσουν λυση αλλα και να ανακαλυψουν τυχων προβληματα του οχηματος που "μπορει" να μην γνωριζει ο ιδιοκτητης του.....

Και πιστευω οτι την προηγουμενη φορα ειδες που ηταν ξαναβαμμενο το αυτοκινητο σου αλλα και ξαναγυαλισμενο χωρις να το γνωριζεις...και αν θυμαμαι καλα ηταν στο σημειο που σου εχει παρουσιαστει το προβλημα!!

Οπως και να εχει καλο θα ηταν να ερχοσουν αν θελεις μια βολτα να το δω ή ακομα να το δει και ο πραγματογνωμονας της εταιρειας.

Συγνωμη που θα στο πω,αλλα θεωρω λειαν επιεικως αστοχο και ατοπο τον τιτλο που εχεις δωσει στο ποστ σου,χωρις να εχεις απευθυνθει πρωτα εκει που πρεπει για να ενημερωθεις το τι εχει συμβει και να αντιμετωπισουν-λυσουν το προβλημα σου,και δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

Αναμενω επικοινωνια σου για να το δω απο κοντα οποτε εσυ θεωρεις οτι πρεπει να γινει αυτο μιας και απο φωτο ΔΕΝ μπορω να σου δωσω συγκεκριμενη και τεκμηριωμενη απαντηση.

Παντως απο αυτο που βλεπω στην φωτο ΔΕΝ νομιζω οτι συμβαινει αυτο που γραφεις στον τιτλο του ποστ σου,αλλα κατι αλλο...

Φιλικα παντα!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 13-07-12 στις 01:02
Ο χρήστης 318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
13-07-12, 01:08   #5
Nikos320si
Υποπτέραρχος

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο 318cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Νικο με μια πρωτη ματια αλλα και με μια μεγενθυση που εκανα στη φωτο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι κατι εχει πεσει επανω αλλα και εχει υποστει τριψιμο...εξαλλου φαινονται και υπολειματα αλλα και οτι το συγκεκριμενο σημειο εχει τριφτει με καποιο τροπο...αν παρατηρηση καποιος καλα την φωτο θα δει αυτα που γραφω.

Οπως και να εχει παντως το καλυτερο θα ηταν να ερχοσουν ειτε να το εβλεπα εγω,ειτε να το εβλεπε ο πραγματογνωμονας της williams και να ηξερες ακριβως τι φταιει....

Εξαλλου εχεις εγγυηση για το συγκεκριμενο και απο οτι εχεις δει προηγουμενη φορα η ανταποκριση και η αντιμετωπιση ηταν αμεση και ειδες οτι εχουν την τεχνογνωσια αλλα και τα μεσα να δωσουν λυση αλλα και να ανακαλυψουν τυχων προβληματα του οχηματος που "μπορει" να μην γνωριζει ο ιδιοκτητης του.....

Και πιστευω οτι την προηγουμενη φορα ειδες που ηταν ξαναβαμμενο το αυτοκινητο σου αλλα και ξαναγυαλισμενο χωρις να το γνωριζεις...και αν θυμαμαι καλα ηταν στο σημειο που σου εχει παρουσιαστει το προβλημα!!

Οπως και να εχει καλο θα ηταν να ερχοσουν αν θελεις μια βολτα να το δω ή ακομα να το δει και ο πραγματογνωμονας της εταιρειας.

Συγγνωμη που θα στο πω,αλλα θεωρω λειαν επιεικως αστοχο και ατοπο τον τιτλο που εχεις δωσει στο ποστ σου,χωρις να εχεις απευθυνθει πρωτα εκει που πρεπει για να ενημερωθεις το τι εχει συμβει και να αντιμετωπισουν-λυσουν το προβλημα σου,και δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

Αναμενω επικοινωνια σου για να το δω απο κοντα οποτε εσυ θεωρεις οτι πρεπει να γινει αυτο μιας και απο φωτο ΔΕΝ μπορω να σου δωσω συγκεκριμενη και τεκμηριωμενη απαντηση.

Παντως απο αυτο που βλεπω στην φωτο ΔΕΝ νομιζω οτι συμβαινει αυτο που γραφεις στον τιτλο του ποστ σου,αλλα κατι αλλο...

Φιλικα παντα!!!
Το όργανο της Williams είχε δείξει διαφορά στα μικρά απο την αριστερή πλευρά, στο πίσω φτερό σε συγκεκριμένο σημείο (απο γρατζουνιά?). Όχι στη δεξιά που είναι το παραπάνω.

Θα περάσω να το δεις, αλλα θεωρώ λάθος το γεγονός πως ενοχληθηκες εσυ κι ο Panoz με το πόστ μου. Σε ένα φόρουμ πρέπει να συζητιούνται και τα καλα και τα άσχημα για να δίνονται λύσεις.

Το πόστ μου δεν έχει κανενα τίτλο κι ούτε βγάζω κάποιο αυθαίρετο συμπέρασμα. Ερώτηση έκανα κι η τελευταία πρότασή σου ήταν αρκετή.
13-07-12, 01:14   #6
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Sorry man , αλλα που με ειδες εμενα να ενοχλουμαι ? ...και γιατι θα επρεπε να ενοχληθω δηλαδη? Το δικο μου κεραμικο μια χαρα ειναι.
Εφοσον θετεις ενα θεμα σε ενα φορουμ , υποθετω πως περιμενεις καποια απαντηση...
13-07-12, 02:07   #7
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Νικο σα να φαινεται οτι ή κατι επεσε επανω πχ σπασμενο κλαδι, παιδι με ποδηλατο ή κατι τετοιο ή καποιος με εργαλειο προσπαθησε ν ανοιξει την ταπα βενζινης και για καποιο λογο το παρατησε κι εφυγε. Μηπως η ταπα εχει σημαδια διαρρηξης? Το ειχες αφησει μηπως πουθενα κατω απο δεντρα, θαμνους, ή που να παιζαν παιδια, σε καποιο σκοτεινο μερος ισως και να προσελκυσε κανα κλεφτρονι?.. Μηπως και σε καποιο παρκιν, να ακουμπησε κανα μηχανακι ή πορτα απο αλλο αμαξι?..
13-07-12, 02:22   #8
318cabrio

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nikos320si Εμφάνιση μηνυμάτων
Το όργανο της Williams είχε δείξει διαφορά στα μικρά απο την αριστερή πλευρά, στο πίσω φτερό σε συγκεκριμένο σημείο (απο γρατζουνιά?). Όχι στη δεξιά που είναι το παραπάνω.

Θα περάσω να το δεις, αλλα θεωρώ λάθος το γεγονός πως ενοχληθηκες εσυ κι ο Panoz με το πόστ μου. Σε ένα φόρουμ πρέπει να συζητιούνται και τα καλα και τα άσχημα για να δίνονται λύσεις.

Το πόστ μου δεν έχει κανενα τίτλο κι ούτε βγάζω κάποιο αυθαίρετο συμπέρασμα. Ερώτηση έκανα κι η τελευταία πρότασή σου ήταν αρκετή.
Φιλε Νικο πιστευω οτι λαθος καταλαβες....ΔΕΝ ενοχληθηκα καθολου....

Εβαλες μια φωτο και ζητησες την γνωμη μου και σου εγραψα τι βλεπω και τι πιστευω πως φταιει....

Και νομιζω οτι φαινεται ξεκαθαρα στην φωτο σου οτι υπαρχουν υπολοιματα απο καποιο ξενο σωμα,οπως και τριψιματα στο συγκεκριμενο σημειο!!

Οσο για την προηγουμενη φορα δεν νομιζω πως θες να αναφερουμε ακριβως τι συνεβει,μιας και ηταν και αλλα ατομα μπροστα και αν θυμασαι καλα το ειχες παει σε βενζιναδικο για πλυσιμο και αφαιρουσαμε μετα υγρα με πετρελαια που σου ειχε ριξει ο βενζινας,και τα ειδες και ο ιδιος,οπως και σου υπεδειξε η williams μεγαλο κομματι βαφης που ειχε γινει στο αυτοκινητο σου αλλα και υπολλοιματα αλοιφων απο γυαλισμα σε συγκεκριμενα σημεια του αυτοκινητου σου τα οποια ΔΕΝ υπηρχαν πριν.

Και αν θυμασαι ΔΕΝ ειχες καμια χρεωση παρολο που ΔΕΝ ηταν υπαιτιοτητα ΟΥΤΕ υλικου,ΟΥΤΕ williams,ΟΥΤΕ δικη μου.

Και βεβαια να αναφερονται πρωτα τα κακως κειμενα και μετα τα καλως κειμενα,και ξερεις οτι ειμαι ο πρωτος που το υποστηριζει αυτο....

Αλλα φιλε μου Νικο εσυ εβγαλες αυτοματως συμπερασμα χωρις να εχει δει κανεις το προβλημα σου και νομιζω οτι αυτο ειναι λαθος.

Και εγω με το φτωχο μου το μυαλο ρωτω το εξης.....

Αν αποδειχθει οτι δεν ξεφτυσε το υλικο αλλα εχει συμβει κατι αλλο??
θα το γραψεις δημοσιως ή θα το αφηνεις να αιωρειται και θα λες οπως και τοτε οτι εγω δεν γνωριζω ποιος μπορει να μου γυαλισε το αυτοκινητο μου,ποιος μου το εβαψε κ.λ.π???

Και σου ξαναλεω...ΔΕΝ ενοχληθηκα καθολου!!!!!

Ισα ισα το αντιθετο...αν αποδειχθει αυτο που λες ΕΓΩ θα ειμαι ο πρωτος που θα το γραψει δημοσιως.

Απλα και φιλικα σου ειπα τι θα επρεπε να εχεις κανει και οτι ο τιτλος του ποστ σου κατεμε ειναι λαθος γιατι απο την φωτο που εβαλες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ με μια πρωτη ματια κατι τετοιο και προφανως εχει συμβει κατι αλλο..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 13-07-12 στις 12:46
13-07-12, 09:28   #9
Nikos320si
Υποπτέραρχος

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικο σα να φαινεται οτι ή κατι επεσε επανω πχ σπασμενο κλαδι, παιδι με ποδηλατο ή κατι τετοιο ή καποιος με εργαλειο προσπαθησε ν ανοιξει την ταπα βενζινης και για καποιο λογο το παρατησε κι εφυγε. Μηπως η ταπα εχει σημαδια διαρρηξης? Το ειχες αφησει μηπως πουθενα κατω απο δεντρα, θαμνους, ή που να παιζαν παιδια, σε καποιο σκοτεινο μερος ισως και να προσελκυσε κανα κλεφτρονι?.. Μηπως και σε καποιο παρκιν, να ακουμπησε κανα μηχανακι ή πορτα απο αλλο αμαξι?..
Όχι, όχι. Τίποτα από όλα αυτά Γιάννη. Το αυτοκίνητο είναι σε συγκεκριμένα σημεία πάντα, σε κανένα από αυτά που αναφέρεις.

Η τάπα δεν έχει κανένα σημείο διάρρηξης.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο 318cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Νικο πιστευω οτι λαθος καταλαβες....ΔΕΝ ενοχληθηκα καθολου....
Άλλο πράγμα αφήνεις πάντως να εννοηθεί παρακάτω.

Παράθεση:
Αλλα φιλε μου Νικο εσυ εβγαλες αυτοματως συμπερασμα χωρις να εχει δει κανεις το προβλημα σου και νομιζω οτι αυτο ειναι λαθος.
Συμπέρασμα?

Που έβγαλα συμπέρασμα? ΕΡΩΤΗΣΗ ήταν! ΕΡΩΤΗΣΗ έκανα.

Παράθεση:
Και εγω με το φτωχο μου το μυαλο ρωτω το εξης.....

Αν αποδειχθει οτι δεν ξεφτυσε το υλικο αλλα εχει συμβει κατι αλλο??
θα το γραψεις δημοσιως ή θα το αφηνεις να αιωρειται και θα λες οπως και τοτε οτι εγω δεν γνωριζω ποιος μπορει να μου γυαλισε το αυτοκινητο μου,ποιος μου το εβαψε κ.λ.π???

Και σου ξαναλεω...ΔΕΝ ενοχληθηκα καθολου!!!!!

Ισα ισα το αντιθετο...αν αποδειχθει αυτο που λες ΕΓΩ θα ειμαι ο πρωτος που θα το γραψει δημοσιως.
Αν προτρέξεις στις πρώτες σελίδες του τόπικ, θα δεις ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα να αναφέρω τα θετικά και να μιλήσω με καλά λόγια.

Παράθεση:
Απλα και φιλικα σου ειπα τι θα επρεπε να εχεις κανει και οτι ο τιτλος του ποστ σου κατεμε ειναι λαθος γιατι απο την φωτο που εβαλες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ με μια πρωτη ματια κατι τετοιο και προφανως εχει συμβει κατι αλλο..
Τι εννοείς ΤΙΤΛΟΣ? Δεν έχει κανέναν ΤΙΤΛΟ το ποστ μου.

Για ακόμα μια φορά...ερώτηση έχει. Μια ερώτηση έκανα με μια φωτογραφία.

Δεν κατηγόρησα κανέναν και δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 13-07-12 στις 12:47
13-07-12, 12:56   #10
318cabrio

Φιλε Νικο νομιζω οτι δεν χρειαζεται να μακρυγορουμε....

Περιμενω επικοινωνια σου να κλεισουμε ενα ραντεβου το συντομοτερο για να ερθεις απο το καταστημα μου να το δω ειτε εγω ειτε η williams για να δουμε τι εχει συμβει.

Ευχαριστω!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές