Έρχεται το A1 της BMW - Page 3 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
02-03-12, 17:30   #21
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Drives: F31 M
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρά σε σχέση με τι? Για παράδειγμα για εμένα είναι υπερ-αρκετοί...πιθανόν και για εσένα. Όμως για την κατηγορία και το μήκος της, είναι κάτω από τον μέσο όρο. Αυτό λέω, ότι μόνο εκεί υστερεί σε σχέση με ένα προσθιοκίνητο ίδιου μήκους.
Συφωνω μαζι σου, θα επρεπε να ηταν λιγο μεγαλυτεροι οι χωροι, αλλα προφανως θυσιαζονται λογω διαφορικου - πισω κινηση. Αλλα σαν πατημα και αισθηση στο δρομο, δε συγκρινεται με κανενα αλλο της κατηγοριας, οποτε και προσωπικα το προτιμω.
Βεβαια θα περιμενω να οδηγησω και το νεο A3 οταν θα βγει, που το θεωρω τον αμεσο ανταγωνιστη και επειτα το νεο Golf.

Tωρα οσον αφορα το νεο προσθοκινητο μικρο, ας δουμε πρωτα πραγματικες φωτος, γιατι απο σκιτσα δεν εχει και πολυ νοημα να συζηταμε. Παντως σα σκεπτικο, με τη παγκοσμια οικονομικη κριση, οπως και τις νεες οικολογικες κατευθύνσεις της αυτοκινησης, αναγκαστικα και η BMW πρεπει να κοιταξει και πιο χαμηλες - προσιτες κατηγοριες, πριν μεινει εκτος παιχνιδιου.
Ο χρήστης frezas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-03-12, 20:31   #22
ms_kostakiss
SUPER MODERATOR

Το avatar του χρήστη ms_kostakiss

Status: BMWforum.gr

Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Drives: E87 116i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο geovass Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα μου αρέσει πιο πολύ από τον νέο Άσσο.

+1 Με την πρώτη ματιά από την φωτογραφία που έχουμε συμφωνώ.
24-03-12, 12:28   #23
giannis 79

Το avatar του χρήστη giannis 79

Drives: Ε87 116i
μονο αν κανει 14000 ευρω θα αξιζει..η αγορα της...αλιως μινι κουπερ η mito
24-03-12, 22:25   #24
nikolas crete

Drives: E89 Z4 35i
για audi a3 μου κανει περισοτερο παρα bmw..
Ο χρήστης nikolas crete δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-03-12, 22:45   #25
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Drives: N/A N/A
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο subscriber Εμφάνιση μηνυμάτων
Από την στιγμή που η Audi έριξε στην αγορά το Α1 και η Mercedes-Benz ετοιμάζεται να λανσάρει τη νέα A-Class που αποστασιοποιείται πλήρως από το τωρινό μοντέλο, ήταν επόμενο η BMW να μην κάτσει με σταυρωμένα τα χέρια. Καλή και χρυσή η σειρά 1 αλλά το πισωκίνητο set-up της δεν μπορεί να ανταγωνιστεί την πρακτικότητα των προσθιοκίνητων και για αυτό οι Γερμανοί ετοιμάζουν ένα νέο «μικρό» με την κίνηση στους εμπρός τροχούς (θα υπάρξει και τετρακίνητη έκδοση).

Πότε θα το δούμε στους δρόμους; Καταρχήν να πούμε πως η σειρά 1 θα συνεχίσει να παράγεται και τη νέα γενιά θα τη δούμε μέσα στο 2013 δίχως να καταργούνται οι κάμπριο και κουπέ εκδόσεις, σύμφωνα με το περιοδικό Auto Express. Στη συνέχεια θα δούμε το προσθιοκίνητο BMW το οποίο θα βασίζεται στην πλατφόρμα του επόμενου MINI και θα έχει ως κύριο χαρακτηριστικό τις κόμπακτ διαστάσεις, τους μεγαλύτερους χώρους (και για αυτό θα μπορούσε να ονομαστεί σειρά 1 GT).

Όσον αφορά την γκάμα των κινητήρων θα δούμε νέας γενιάς βενζινοκινητήρες και πετρελαιοκινητήρες συμπεριλαμβανομένου του νέου turbo 1,6 lt που θα αποδίδει περίπου 150 PS με εκπομπές CO2 στα 100 g/km. Επίσης, να προσθέσουμε πως είναι πολύ πιθανό να δούμε ένα μικρό SUV που θα βασίζεται στα μηχανικά μέρη του Countryman.

[Πηγή: Πρώτο Θέμα]
Ετσι και σκασει ''μυτη'' κατι τετοιο, το πηρα χωρις δευτερη κουβεντα κι ας εχει οσο...
Ελαφρυ σιγουρα, τετρακινητο επισης σιγουρα, κοκκινο must για να θυμαμαι τα νειατα μου και να ξανα παιξω χωρις να σκεφτομαι τον ογκο της μαουνας μου.
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-12, 00:10   #26
den sou lew

Status: Banned

Drives: F20 116i
συμφωνω με τους προλαλησαντες οτι ειναι πιο ομορφο απο τον νεο ασσο! και θα πουλησει σαν ζεστο ψωμι αν βγει στην αγορα.τιμη το βλεπω οριακα αρχικη 19000-20.000.δεν νομιζω να πεσει πιο κατω η μαμα.
ειναι γκαυλιαρικο το ατιμο!
Ο χρήστης den sou lew δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-12, 19:42   #27
nfot

Το avatar του χρήστη nfot

Περιοχή: Βολος

Drives: E82 135
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο subscriber Εμφάνιση μηνυμάτων

[Πηγή: Πρώτο Θέμα]
Επιτελους, ομορφη BMW
25-03-12, 21:15   #28
sliolis

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikos bob Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι και σκασει ''μυτη'' κατι τετοιο, το πηρα χωρις δευτερη κουβεντα κι ας εχει οσο...
Ελαφρυ σιγουρα, τετρακινητο επισης σιγουρα, κοκκινο must για να θυμαμαι τα νειατα μου και να ξανα παιξω χωρις να σκεφτομαι τον ογκο της μαουνας μου.
Αλλοιώνει το παιχνίδι ρε Νίκο!

Υ.Γ. Πάντως ένα τέτοιο ίσως το ζαχάρωνε και η γυναίκα μου. Γιατί τώρα τελευταία κάτι για άσσο coupe μου πετάει.

Με δικαίωμα στο όνειρο...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
1 Series GT, Αυτόματο κιβώτιο ZF 9HP, automatic transmission, BMW 0 Series, BMW 1 Series Gran Turismo, BMW 1 Series GT, bmw fwd, front wheel drive, Front Wheel Driving, fwd, Gran Turismo, μπροστινή κίνηση, N37, Opposite Lock, spy foto, spy fotos, spy pictures, spy φωτογραφίες, Spyshots, The Spun Bearing, turbo, Twinpower, TwinPower turbo, ZF 9HP

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές